Cisco představilo druhou generaci řešení UCS pro datová centra

Společnost Cisco představila druhou generaci řešení Unified Computing System (UCS) pro datová centra, které spojuje výpočetní kapacitu, síťové zdroje, úložiště dat a virtualizaci do jediného, energeticky úsporného systému.

Cisco představilo druhou generaci řešení UCS pro datová centra


Nové servery v portfoliu UCS nabízí až o 50 procent více procesorových jader, o 300 procent vyšší výkon aplikací a čtyřikrát větší paměťový prostor využitelný pro jejich běh. Novinkou jsou rovněž nové fabric extendery Nexus přinášející do datových center kapacitu 10-gigabitového ethernetu nebo nový fabric switch.

Cisco rozšířilo své portfolio Unified Computing System (UCS) například o nové dvousoketové servery řady M2 B-Series a C-Series, které využívají nové procesory Intel Xeon řady 5600. Tyto servery nové generace jsou dostupné od konce března letošního roku a nabízí o 50 procent více procesorových jader a cache, což společně s rozšířenou pamětí a síťovou virtualizací zvyšuje provozní efektivitu.

Dalšími novinkami v portfoliu UCS jsou čtyřpaticové servery řady B-Series a C-Series. Ty využívají nové procesory Intel Xeon řady 7500, mají dvojnásobnou kapacitu paměti, devětkrát vyšší paměťovou šířku pásma a přináší více než třikrát vyšší výkonnost než tradiční čtyřsoketové systémy.

Portfolio Cisco rozšířily rovněž fabric extendery nové generace Nexus 2248 a Nexus 2232, které přináší IT manažerům vyšší flexibilitu a škálovatelnost pro heterogenní prostředí datových center. Umožňují jim snížit objem kabeláže až o 70 procent, spotřebu energie a chlazení až o 30 procent a kapitálové výdaje až o 40 procent.

Do fabric extenderů Cisco Nexus a Cisco Unified Computing System byla začleněna nová architektura Cisco FEX-link, která poskytuje otevřenou, flexibilní přístupovou vrstvu serverů podporující nyní jakýkoliv fabric s 100Mb, 1Gb a 10Gb ethernetem, nativní Fibre Channel a Fibre Channel over Ethernet (FCoE), InfiniBand over Ethernet, iSCSI nebo NAS. Architektura FEX-link umožní systému Cisco Unified Computing Systém nabídnout v nadcházejícím roce šířku pásma až 160Gb na jeden blade.

Novinkou je rovněž Cisco MDS 9148 Multilayer Fabric Switch nenáročný na prostor a energii, který zahrnuje 48 portů 8Gb Fibre Channel na jeden rack a poskytuje tak nejvyšší hustotu šířky pásma v oboru. Nový switch nabízí flexibilitu pro prostředí virtuálních serverů, vysokou bezpečnost a dostupnost, stejně jako nákladově efektivní škálování od 16 do 48 portů s možností licencí na osmiportové upgrady.

Změn doznal rovněž softwarový nástroj Cisco UCS Manager, s jehož pomocí mohou nyní pracovníci IT jednoduše přidělovat politiky pro využívání energie a chlazení na jednotlivé výpočetní kapacity v souladu s aktuálními pracovními požadavky. Dosud byla v tomto směru řada IT manažerů omezena tím, že nevěděli, které aplikace na jednotlivém hardware v daném okamžiku běží a neopatrným zásahem mohli negativně ovlivnit chod některých důležitých procesů. Cisco současně rozšířilo podporu pro společnosti, které vyvíjí UCS Manager XML API. Vývojáři mají nově on-line přístup k výukovým videím, ukázkám kódů či nástrojům pro vývoj a testování.

Komentáře