Cisco představilo nové karty pro broadband přes kabel

Společnost Cisco představila dvě nové karty do svého portfolia Cisco Cable Modem Termination System (CMTS) pro kabelové operátory.

Cisco představilo nové karty pro broadband přes kabel


Umožní jim přidat či rozšířit kapacitu standardu DOCSIS 3.0 pro širokopásmový přenos ve svých sítích, a to na 100 Mb/s či více pro upstream a 160 Mb/s nebo více pro downstream. Novinky již ve světě začaly využívat například hongkongská společnost Hong Kong Cable nebo dánský operátor Canal Digital Denmark.

Služba vysokorychlostních přenosů se pro globální poskytovatele služeb stává prioritou, protože potřebují zvyšovat rychlost internetu a vyrovnat se s rostoucími přenosy videa a dalších multimediálních aplikací, které spotřebitelé i podniky využívají pro komunikaci i zábavu. Řešení Cisco DOCSIS 3.0 umožňuje kabelovým operátorům využít existujících kabelů pro přenos služeb triple-play, které zahrnují data, hlas a video, a dynamicky přidělovat šířku pásma podle poptávky.

Novinkami v tomto portfoliu jsou nové karty Cisco uBR-MC20x20V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine, nová generace karty pro router Cisco uBR10012 Universal Broadband Router, a Cisco uBR-MC88V Broadband Processing Engine, nová generace karty pro router Cisco uBR7200 Series Universal Broadband Router.

Karta Cisco uBR-MC20x20V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine poskytuje 20 kanálů pro upstream a 20 kanálů pro downstream na jeden modul. Umožňuje až čtyřnásobný nárůst kapacity řešení Cisco uBR10012 CMTS na 160 rozhraní pro downstream a 160 pro upstream, což je nejvíce v oboru. Podporuje rovněž IPv6, multicast a S-CDMA a umožňuje snadný upgrade i další rozvoj prostřednictvím softwarových licencí.

Karta Cisco uBR-MC88V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine přidává do směrovací platformy Cisco uBR7200 Series osm kanálů pro upstream i downstream. Je zaměřená především na malé a střední sítě CMTS, přičemž vedle nárůstu kapacity a možnosti jejího přidělování dle poptávky dosahuje i lepšího výkonu radio frekvence díky pokročilému řízení spektra. Podobně jako první karta umožňuje snadný upgrade ze starší generace karty.

Komentáře