Cisco představilo nové switche pro "sítě bez hranic"

Společnost Cisco včera představila nové portfolio produktů a služeb Borderless Access, které je součástí její architektury sítí bez hranic (Borderless Networks).

Cisco představilo nové switche pro "sítě bez hranic"


Nové portfolio umožní plynulou a vysoce zabezpečenou drátovou i bezdrátovou komunikaci, lepší řízení spotřeby energie a optimalizovaný přenos video aplikací. Zahrnuje mimo jiné dvě zcela nové produktové řady switchů Cisco Catalyst 3560/3750-X Series a 2960-S Series přinášející flexibilní cenovou politiku a rozšířenou záruku. Jedním z prvních uživatelů nových produktů je letiště v Curychu.

Vlajkovou lodí nové produktové nabídky jsou switche řady Cisco Catalyst 3750-X a 3560-X, které přinášejí vysokou výkonnost 10 gigabit Ethernet, standard PoE+ na všech portech a flexibilní smart uplink modul. Kromě stávající technologie StackWise Plus, která umožňuje spojit zařízení do stacku, zahrnují switche novou technologii StackPower, která jako vůbec první v oboru umožňuje sdílet energii ve stacku až čtyř switchů. V případě výpadku pak dokáže přiřadit energii aplikacím, které jsou pro činnost podniku kritické, na úkor jiných s nízkou prioritou, které uživatel nadefinoval. Switche rovněž obsahují nástroje pro automatickou instalaci.

Switche řady Cisco Catalyst 2960-S přinášejí širší možnosti výběru pro zákazníky s různými potřebami výkonu, rozšiřitelnosti, bezpečnosti, odolnosti i cenovými možnostmi. Nové switche přinášejí technologii FlexStack pro zvýšenou dostupnost a výkon, 10GE uplinky, standard PoE na každém portu plus podporu pro PoE+ a plné schopnosti Cisco EnergyWise. Řada 2960-S byla navíc vysoce optimalizovaná a dosahuje tak až 50 procent úspor energie. Nové řady switchů Cisco Catalyst 2960-S, 3560-X a 3750-X přicházejí také s rozšířenou zárukou, která umožňuje výměnu hardware do druhého pracovního dne a 90 dní podpory Cisco Technical Assistance Center (TAC).

Vedle nových produktových řad switchů představilo Cisco rovněž novinky v oblasti routerů. U nové generace routerů Cisco ISR G2, která byla představena v říjnu 2009, byla například ztrojnásobena výkonnost a rozšířena podpora videoaplikací, integrovaných služeb a nákladových úspor pro vzdálené pobočky. Cisco vydalo rovněž nový Software Release 6 pro routery řady Cisco ASR 1000 s novými funkcemi bezpečnosti, unified communications a řízení.

Uvedení nového portfolia navazuje na vizi sítí bez hranic (Borderless Networks), která byla představena v říjnu loňského roku. Tato architektura reaguje na rostoucí rozptýlenost a mobilitu podniků, kterým chce do budoucna umožnit přistupovat k síťovým aplikacím a službám kdekoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. To vše při zachování bezpečnosti, spolehlivosti a plynulosti. Uvedení nové architektury je spojeno se zaváděním nových síťových služeb z oblasti videa, řízení energie a bezpečnosti napříč celým portfoliem síťových produktů Cisco.

Mezi tyto síťové služby patří například technologie Cisco EnergyWise, která umožňuje zákazníkům proaktivně kontrolovat spotřebu energie a snižovat provozní náklady i produkované emise. Cisco představilo novou verzi zahrnující Cisco EnergyWise Orchestrator, který rozšiřuje řízení spotřeby do stolních počítačů a laptopů. Vydalo rovněž balíček EnergyWise SDK, který umožňuje implementovat technologii do produktů třetích stran.

Druhou službou je řešení Cisco TrustSec kombinující v sobě indenty a politiky, které zákazníkům umožňuje zavádět bezpečnostní politiky napříč všemi přístupovými technologiemi, ať už jde o drátové, bezdrátové nebo virtuální privátní sítě. Tato technologie je dostupná i pro portfolio Catalyst 3560/3750, přičemž nové switche řady Catalyst 3560/3750-X Series obsazují jako vůbec první na trhu standard 802.1a/e (MACsec) pro šifrovaný přenos dat mezi switchem a klientem.

Třetí službou je Medianet, řešení pro detekci a optimalizaci koncových video zařízení, které umožňuje alokovat a prioritizovat síťové zdroje tak, aby bylo video doručeno z jednoho typu zařízení, jako je Cisco TelePresence, do druhého typu, například laptopu nebo mobilního telefonu. Tuto technologii nyní podporují i nové řady switchů i nová generace routerů ISR G2.

Komentáře