Cisco představilo novou architekturu „sítě bez hranic“

Společnost Cisco dnes celosvětově představila novou architekturu takzvané „sítě bez hranic“ (Cisco Borderless Networks Architecture), která umožní přístup k síťovým aplikacím a službám kdekoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení.

Cisco představilo novou architekturu „sítě bez hranic“


Prvním krokem nové architektury je představení druhé generace routerů s integrovanými službami Cisco ISR G2, které v sobě zahrnují funkce pro směrování, přepínání, bezdrátový přenos a bezpečnost. Podnikům a poskytovatelům služeb tak umožňují zjednodušit poskytování video služeb a aplikací pro spolupráci do vzdálených poboček nebo pro mobilní uživatele a současně šetřit náklady.

Druhá generace routerů Cisco ISR G2 je výsledkem 25letých zkušeností společnosti Cisco v oblasti routerů. Nahrazuje starší řadu Cisco ISR, která byla představena v roce 2004 a dnes představuje se sedmi miliony prodaných kusů vůbec nejrozšířenější typ routeru v oboru. Druhá generace routerů je až pětkrát výkonnější než předchozí řada a zahrnuje v sobě nové možnosti pro používání videa, virtualizaci služeb, řízení energetické spotřeby a dosahování provozních úspor.

Podle odhadů společnosti Cisco bude v roce 2012 používat video téměř 78 procent podniků. Vytváří totiž ve firmách lepší prostředí pro inovace a umožňuje poskytovat lepší služby zákazníkům. Tomu se přizpůsobuje i druhá generace routerů Cisco ISR G2, která v sobě obsahuje nové procesory pro zpracování signálu digitálního videa.

Zařízení, která jsou klíčovou součástí nové architektury Borderless Networks, oddělují funkce hardwaru a softwaru, což umožňuje vzdálenou instalaci a řízení virtuálních služeb. Součástí routerů nové řady Cisco ISR G2 je například nový modul Services Ready Engine s kapacitou jednoho terabitu, který je a sedmkrát rychlejší než obdobné moduly u předchozí generace routerů a podnikům umožňuje pružně implementovat služby na vzdálených pobočkách bez nutnosti nákladné podpory přímo na místě.

Nová architektura v sobě rovněž zahrnuje technologii Cisco EnergyWise, která organizacím umožňuje lépe řídit spotřebu energie a tím dosahovat provozních úspor. Druhá generace routerů Cisco ISR G2 rozšiřuje využití této technologie i na pobočky díky novým integrovaným přepínacím modulům s technologií EnergyWise.

Cílem nové architektury Cisco Borderless Networks Architecture je odstranit existující hranice v místech přístupu do sítě, mezi zařízeními a aplikacemi. Aplikace a služby jsou stále více nabízeny a využívány i mimo hlavní okruh podniku a sítě se tomuto trendu musí přizpůsobit. Druhá generace routerů Cisco ISR G2 umožní uživatelům přistupovat k těmto službám odkudkoliv při zachování bezpečnosti i výkonu.

Komentáře