Cisco představilo řešení pro bezdrátové Wi-Fi připojení tisíců lidí na jednom místě

Cisco představilo řešení pro zasíťování fanoušků na stadionech, umožňuje i opakované záběry v mobilních telefonech

Cisco představilo řešení pro bezdrátové Wi-Fi připojení tisíců lidí na jednom místě


Spolu s tím, jak přibývá mezi lidmi smartphonů, roste potřeba umožnit jejich majitelům připojení i na místech jako jsou stadiony, tedy místech specifických velkým počtem lidí na relativně malém prostoru. V případě, že by se příliš mnoho lidí chtělo připojit k internetu z jednoho místa přes stávající technologie, mohlo by dojít k přetížení buňky nebo by značným datovým provozem byla blokována síť pro ostatní služby.

Cisco proto představilo nové technologické řešení, které umožní poskytnout bezdrátové Wi-Fi připojení tisícům lidí na jednom místě, kteří chtějí mít přístup k internetu nebo využívat služby fungující na síti. Návštěvníci kulturních akcí a zejména sportovní fanoušci tak budou moci svá mobilní zařízení používat například na sportovních stadionech. Díky Cisco Connected Stadium – Wi-Fi je nyní možné nabízet návštěvníkům řadu nových služeb, které jim podle výrobce zpříjemní zážitek a sportovní události tak pro ně budou atraktivnější.

Organizátoři akcí mohou nyní návštěvníkům a fanouškům kromě standardního připojení k internetu poskytnout servis jako například opakované záběry a aktuální statistiky utkání v mobilních telefonech, komentáře k zápasům a živé rozhovory se sportovci, organizační informace jako interaktivní mapy stadionu či nabídky restaurací, věrnostní programy, reklamní sdělení a mnoho dalšího.

Srdcem řešení Cisco Connected Stadium jsou nejnovější bezdrátové přístupové body Cisco Aironet 3500p Access Point podporující technologii CleanAir. Optimalizace výkonu díky vysoké hustotě směrových antén a speciální konfigurace umožňující přesné zaměření bezdrátového signálu v koncentrovaných prostředích spolu s technologií Cisco AirClean minimalizuje interference v bezdrátovém signálu. Navíc plochý design antény je vhodný pro prostředí, jako jsou stadiony, haly a zábavní centra také z estetického hlediska.

Komentáře