Cisco přináší sociální sítě a hostovaný e-mail do firemního prostředí

Společnost Cisco představila několik nových řešení pro firemní spolupráci. Mezi hlavní novinky patří software přinášející výhody sociálních sítí do firemního prostředí a řešení hostovaného e-mailu pro firmy, kterými Cisco vstupuje na nové trhy.

Cisco přináší sociální sítě a hostovaný e-mail do firemního prostředí


Dalšími novými produkty jsou například IP telefon s videoobrazovkou, řešení integrující funkce TelePresence a WebEx, adresář všech firem napojených na Cisco TelePresence a další. Nová řešení umožní rychlejší komunikaci a spolupráci jak s kolegy v rámci jedné firmy, tak i mezi lidmi z různých organizací, bez ohledu na to, zda se zrovna nacházejí v kanceláři nebo v terénu.

Sociální software pro firmy představený společností Cisco umožňuje podnikům formovat pracovní týmy a komunity propojující zaměstnance požadované odbornosti bez ohledu na to, kde se jednotliví členové týmu nacházejí. Důraz je kladen na vysokou úroveň zabezpečení a využití širokého spektra komunikačních nástrojů, včetně hlasové a video komunikace v reálném čase.

Cisco Enterprise Collaboration Platform je podnikový portál, který propojuje firemní adresář s možnostmi sociálních sítí. Řešení umožňuje pružné vytváření a sdílení obsahu v rámci firemních týmů a podporuje rovněž osobní komunikaci v hlasové nebo video podobě. Aplikace umožňuje rychle najít vhodné odborníky uvnitř firmy a využít jejich odborné znalosti, čímž se zvyšuje produktivita práce v organizaci.

Systém pro sdílení videí Cisco Show and Share umožňuje sdílet videa v rámci vytvořených komunit, přenášet živá videa, případně uchovávat a přehrávat komunikaci prostřednictvím TelePresence. Sdílená videa lze označovat hodnocením a klíčovými slovy, zařadit je do RSS kanálů nebo je doplnit automatizovaným textovým přepisem obsahu pro jednodušší vyhledávání.

Cisco WebEx Mail je řešení hostovaného e-mailu pro firemní využití. Služba je plně kompatibilní s Microsoft Outlook, podporuje přístup prostřednictvím mobilních zařízení a přístup AJAX web 2.0, který je nezávislý na typu prohlížeče. Díky využití technologie získané z PostPath má Cisco WebEx Mail škálovatelnou infrastrukturu, která přesahuje obvyklé limity běžné pro firemní e-maily a nabízí kapacitu až 25 GB na schránku.

Cisco rozšiřuje rovněž škálu svých řešení pro video komunikaci. Společnost dnes představila nové Cisco Unified IP telefony série 8900 a 9900 s vestavěnou kamerou a barevným displejem s VGA rozlišením. Díky podpoře Bluetooth a Wi-Fi lze IP telefony snadno přenášet, pro připojení příslušenství jsou vybaveny USB rozhraním. Nové přístroje byly vyvinuty s ohledem na životní prostředí – nabízejí režim spánku s velmi nízkou spotřebou a jsou vyrobeny z recyklovatelných plastů.

Nový systém Cisco Unified Communications system 8.0 rozšiřuje spektrum koncových zařízení využitelných v pracovní komunikaci. Mimo jiné podporuje nové Cisco Unified IP videotelefony a nové modely inteligentních mobilních telefonů. Výhodou je dosažitelnost koncového účastníka prostřednictvím jediného telefonního čísla, bez ohledu na to, kde se právě nachází. Cisco UC 8.0 je nabízen jako řešení instalované u zákazníka, řešení on-demand nebo jako kombinace obou možností.

Novinkou v oblasti telepresenčních řešení je Cisco TelePresence Directory, centrální adresář organizací a osob s přístupem ke koncovým zařízením Cisco TelePresence. Společnost tak vychází vstříc svým 75 zákazníkům, kteří po celém světě využívají více než 1100 telepresenčních místností a mohou je nyní kromě vnitrofiremní komunikace využít také k vzájemnému kontaktu mezi různými organizacemi. Nová služba zahrnuje i službu virtuálního asistenta, který umožní uživatelům snadno a rychle dohodnout telepresenční schůzku s jinou osobou třeba na druhé straně zeměkoule.

Cisco těsněji propojuje své úspěšné produkty TelePresence pro videokomunikaci a WebEx pro on-line jednání. Nové řešení Cisco TelePresence WebEx Engage integruje oba produkty do jediné snadno ovladatelné aplikace, která umožňuje naplánování a uskutečnění jednání doslova „jedním kliknutím“.

Cisco Media Experience Engine 3500 a Cisco Media Experience Engine 5600 jsou řešení pro převod videa v reálném čase. Uživatelům různých koncových zařízení umožní lepší sdílení video obsahu, který je vždy automaticky překódován pro potřeby výsledného zařízení. Doplňkové možnosti, jako je třeba „speech-to-text“ převod videa do textové podoby usnadní vyhledávání ve video obsahu na síti. Řešení MXE 5600 navíc umožňuje propojení videozařízení různých standardů, díky čemuž bude možno propojit zařízení Cisco TelePresence s videokonferenčními produkty jiných výrobců.

Posledním nově představeným produktem je Cisco Pulse, nová vyhledávací platforma, která automaticky zpracovává obsah procházející sítí v organizaci a označuje prostřednictvím klíčových slov. Díky tomu mohou pracovníci organizace pohodlně vyhledávat informace a rychle najít i experty na téma, které je zajímá.

Komentáře