Cisco spolupracuje se Schneider Electric na platformě pro úspory elektrické energie

V srpnu tohoto roku byla na trh uvedena komunikační brána, která propojuje architekturu řídicích systémů EcoStruxure od společnosti Schneider Electric s technologií energetických úspor v IT produktech zvanou EnergyWise společnosti Cisco.

Cisco spolupracuje se Schneider Electric na platformě pro úspory elektrické energie


Rostoucí náklady na energie, které podle tiskového vyjádření společnosti Schneider Electric tvoří v budovách až 42% celkové spotřeby energie, jsou impulsem pro hledání cest, jak snížit spotřebu energií s pomocí IP / IT zařízení uvnitř budov a přes síť.

Senior Vice President Schneider Electric ze segmentu strategie automatizace budov Jean-Yves Blanc řekl:

“Naši zákazníci se chtějí orientovat na hlavní aktivity svého byznysu a ostatní mít nákladově efektivním způsobem pod kontrolou. Energie jsou jedním z důležitých provozních nákladů, které jsme jim schopni pomoci zredukovat a ovládat prostřednictvím propojení systémů monitoringu a řízení spotřeby elektrické energie přes IP sítě. “

"Hledáme inovativní způsoby, jak zvýšit energetickou účinnost staveb," řekl Chris Curtis, president a CEO, Buildings Business, Schneider Electric. "Kombinace Schneider Electric EcoStruxure TM architektury a Cisco EnergyWise TM poskytuje firmám možnost jít ještě o krok dále a řídit spotřebu energie v oblasti IT / IP zařízení
a osobních počítačů v rámci správy budov skutečně poprvé.“

Petr Motýl, Vicepresident Automatizace budov společnosti Schneider Electric v České republice uvádí: "Dnes jsme schopni šetřit až 30% energií v residenčních, komerčních i průmyslových budovách díky monitoringu a automatizaci pro řízení energetických toků. Prostřednictvím EcoStruxure a komunikační platformy EnergyWise budeme schopni zákazníkům nabídnout další snížení spotřeby energií."

Základem EnergyWise je inteligentní IP síť se switchi a koncovými zařízeními schopnými monitorovat, řídit, regulovat a tím snižovat spotřebu energie u zařízení jako jsou IP telefony, bezdrátové AP a v dalších fázích též PC, kancelářská osvětlení, klimatizace či vytápění a dalšího vybavení kancelářských budov. EcoStruxure/EnergyWise je otevřenou technologií, kterou budou moci využít další výrobci a dodavatelé kancelářské techniky či vybavení budov.

Možnosti dosažení úspor díky využití moderních inteligentních řídicích systémů budov se pohybují okolo 30 %. Propojením mezi řídicími systémy budov a IT vybavením je možné dosáhnout dalšího snížení energetických nákladů. Např. propojení přístupového systému se systémem EnergyWise umožní během nepřítomnosti osob v kanceláři nejen vypínat osvětlení, klimatizaci nebo topení, ale nově i vypnout PC, IP telefon, tiskárnu, FAX a další IT vybavení.

Pilotní projekty

Dva pilotní projekty propojení systémů EcoStruxure a EnergyWise již proběhly ve Španělsku. Byly využity na dvou školách počátkem tohoto roku. V současné době je oproti původnímu stavu každá ze škol schopna ušetřit až 30 % nákladů energií na provoz IT, což představuje celkem 6% úspor veškerých energetických nákladů.

Komentáře