Cisco: Telepresence zamíří ze zasedacích místností do kanceláří

Společnost Cisco představila několik nových telepresenčních produktů.

Cisco: Telepresence zamíří ze zasedacích místností do kanceláří


TelePresence pro kancelář

První z představených novinek je Cisco TelePresence MX200, kterou Cisco doplnilo své stávající portfolio TelePresence, které obsahuje jak rozsáhlé systémy pro konferenční místnosti, tak desktopová řešení pro PC nebo softwarové aplikace pro Mac, jako například Movi. Telepresence MX200 se podle Cisco hodí pro skupinové porady i do kanceláří jednotlivců. Tento koncový bod se vyznačuje automatickou konfigurací a může tak být podle Cisco nainstalován a spuštěn do 15 minut. MX200 bude pro zájemce k dispozici během července tohoto roku.

Chytrý telekonferencing zvyšuje využití TelePresence

Aby se předešlo problémům s kapacitou pro telekonference, vyvinulo Cisco TelePresence Conductor. Cisco TelePresence Conductor zjednodušuje konferenční hovory s více účastníky, přiděluje jednotlivé meetingy vhodným konferenčním jednotkám, aby se dosáhlo požadovaného výsledku, a umí také automaticky přesměrovat konference do jiné jednotky v případě výpadku proudu. Navíc TelePresence Conductor umožňuje zákazníkům přidělit svým zaměstnancům virtuální identifikační číslo. Zaměstnanci se mohou o toto číslo podělit s ostatními a spojovat se tak neplánovaně dle aktuální potřeby. Cisco TelePresence Conductor je podle výrobce určen pro všechny firmy bez ohledu na jejich velikost. Dostupný bude v druhé polovině roku 2011.

Videokonference s kýmkoliv

Cisco je odhodláno prosazovat a nabízet u svých zařízení takovou konektivitu, která umožňuje uskutečňovat videohovory mezi libovolnými uživateli -  kolegy, partnery, zákazníky, a to bez ohledu na to, od jakého výrobce mají svá videokonferenční zařízení. Díky vylepšením koncového softwaru (TC5.0, CTS 1.8) rozšířilo Cisco podporu interoperability, takže lze propojit kterékoliv řešení TelePresence se standardizovanými videokonferenčními produkty třetích stran, aniž by bylo potřeba přídavné překódovávací zařízení.

Další novinky

Cisco TelePresence Server 8710 a 7010 v.2.2 nyní nabízí možnost propojení až 64 účastníků konference v HD módu (720p30) a až 48 ve full HD módu (720p60, 1080p30). Dále je to Cisco MXE 5600 (Media Experience Engine) a také Cisco TelePresence Multipoint Switch 1.8, jehož dostupnost je plánována již na srpen. Posledními novinkami jsou pak Cisco Telepresence Management Suit 13.1, Cisco Telepresence Manager a Cisco Unified communiation Manager 8.6.

Komentáře