Cisco zakládá fond rizikového kapitálu

Cisco zakládá fond rizikového kapitálu


Společnost Cisco Systems, poskytovatel zařízení pro přenos dat, hlasu a obrazu, oznámila nový projekt fondu rizikového kapitálu zaměřeného na technologická odvětví ve střední a východní Evropě.

Prostřednictvím tohoto projektu chce podpořit především nově vznikající, technologicky orientované firmy ve vybraných zemích regionu, a to buď přímo nebo nepřímo s pomocí regionálního fondu rizikového kapitálu.

Klíčovým prvkem nového projektu bude počáteční investice ve výši 30 milionů EUR do fondu "Technology in Central and Eastern Europe S.C.A. SICAR", neformálně nazvaného "3TS-Cisco Growth Fund III", který Cisco zakládá ve spolupráci se společností 3TS Capital Partners. Ta se bude jako jedna z předních firem z oblasti soukromého a rizikového kapitálu ve střední a východní Evropě starat o vyhledávání a řízení investic fondu. Zaměří se přitom zejména na rychle rostoucí malé a střední firmy z oblastí technologií, médií a telekomunikací.

"Fond rizikového kapitálu není naší první iniciativou v oblasti podpory podnikání ve střední a východní Evropě. V této oblasti již působíme například prostřednictvím Podnikatelského institutu (Cisco Entrepreneur Institute) nebo prostřednictvím financování projektů, leasingových programů a podobně. Právě nové podniky jsou klíčovým prvkem růstu a zaměstnanosti na rozvíjejících se trzích," řekl Kaan Terzioglu, vicepresident společnosti Cisco Systems pro region střední a východní Evropy. "Země v tomto regionu přichází s inovacemi v širokém spektru technologií, ať už jde o broadband, bezpečnost nebo komunikace. Vedou rovněž v zavádění VOIP aplikací a novinek v oblasti multimédií, mobilního obsahu a zábavy," dodal Terzioglu.

Do dnešního dne Cisco investovalo do projektů rizikového kapitálu více než 2 miliardy USD a vedle Spojených států amerických bylo aktivním investorem na všech hlavních trzích typu Číny, Indie, Izraele nebo Evropy. Prostřednictvím přímých i nepřímých nástrojů financování podporuje Cisco po celém světě nově vznikající firmy i fondy rizikového kapitálu, přičemž se zaměřuje na hledání a investování do společností s inovativními technologiemi a obchodními modely.

Komentáře