Citrix HDX Ready System-on-Chip: tenký klient patří do klávesnice

Na konferenci Citrix Synergy zaměřené na problematiku cloud computingu, virtualizace a počítačových sítí oznámila společnost Citrix spuštění programu HDX Ready System-on-Chip (SoC).

Citrix HDX Ready System-on-Chip: tenký klient patří do klávesnice


Nový program představuje základ pro novou kategorii nákladově dostupných zařízení, na nichž bude prostřednictvím technologie HDX možné provozovat i graficky náročné virtuální aplikace a desktopy. Zakomponováním technologie Citrix HDX “přímo do křemíku” se rozšíří prostor pro využití virtuálních aplikací a desktopů za hranice tradičních výpočetních zařízení, kam patří například PC, smartphony nebo tablety. Díky dosaženému technologickému pokroku bude možné pracovat s virtuálními aplikacemi a desktopy také na méně tradičních zařízeních, jako jsou například chytré klávesnice, set-top boxy, síťové monitory, zákaznické kiosky apod.

Na rozdíl od konkurenčních technologií se však v tomto případě nejedná pouze o akcelerátor protokolu, který se přidává k existujícím zařízením. Ve své podstatě jde o úplný výpočetní systém, který je integrován do jediného čipu zahrnujícího podporu technologie Citrix HDX. Na základě tohoto čipu, který bude dodáván jednotlivým výrobcům koncových zařízení, lze konstruovat inovativní produkty na bázi zero-client s očekávanou pořizovací cenou pod $100 (méně než 1800 Kč). První zařízení s podporou HDX System-on-a-Chip se na trh dostanou již na počátku roku 2012.

Kromě hardwarově řízené HDX optimalizace zajistí referenční SoC implementace možnost update v případě, kdy společnost Citrix učiní pokrok ve vývoji dané technologie. V současnosti je platforma určena pro čipové sady ARM, v budoucnu se však její podpora rozšíří také na x86 systémy.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře