Citrix kupuje RingCube, chce personalizovat desktopy

Společnost Citrix Systems oznámila akvizici společnosti RingCube, zaměřené na uživatelskou personalizaci virtuálních desktopů.

Citrix kupuje RingCube, chce personalizovat desktopy


Kombinace technologií RingCube a technologií určených pro virtualizaci desktopů podle Citrixu umožňuje IT managementu, aby přidělil každému uživateli osobní virtuální desktop, snižuje náklady na kapacitu paměti a zjednodušuje přesun z fyzického desktopu na virtuální. Citrix hodlá akvizicí RingCube upevnit svou pozici na poli desktopové virtualizace a pomoci zákazníkům měnit tradiční management desktopů v bezpečnou a flexibilní službu privátního cloudu. Detaily akvizice nebyly zveřejněny.

Dříve byli podle Citrixu zákazníci používající VDI metodu virtualizace nuceni k tomu, aby se rozhodli mezi dvěma odlišnými typy nasazení virtuálních desktopů. Mnoho zákazníků si dnes vybírá dedikovaný VDI model. U tohoto typu nasazení IT nabízí jedinečný, plně kompilovaný desktop (s operačním systémem, aplikacemi a osobním nastavením) každému uživateli datacentra a umožňuje mu připojit se vzdáleně z jakéhokoliv přístroje. Tento model umožňuje využívat všech výhod centralizovaného managementu a současně umožňuje koncovým uživatelům vysokou úroveň osobního nastavení. Zatímco tento model je lepší než tradiční správa lokálních desktopů, údržba tisíců jedinečných, plně kompilovaných desktopů v datovém centru může být velice nákladná – především s ohledem na paměťové nároky.

Z tohoto důvodu někteří zákazníci volí nákladově efektivnější model „sdílené VDI“, kdy je uložen v datovém centru jen jeden obraz operačního systému a každé aplikace, a následně je každý virtuální desktop dynamicky vytvořen v okamžiku požadavku uživatele (v okamžiku jeho připojení do datacentra). Tento přístup je mnohem efektivnější, nicméně fakt, že každý uživatel dostává identický desktop, jej činí méně použitelný pro určité typy uživatelů.

Technologie RingCube podle Citrixu odstraňuje bariéru mezi podnikově rozšířenou adaptací VDI kombinací výhod dedikovaných i sdílených desktopů bez vážných omezení. Je to umožněno vytvořením osobních vDisků pro každého zaměstnance, které vždy obsahují pouze aplikace, data a nastavení, které daný uživatel potřebuje. Všechny operační obrazy, které jsou pro uživatele společné – zahrnující Windows OS a další podnikové aplikace, jsou nastavené a uložené v datacentru. Výsledkem je, že každý uživatel má vlastní nastavení desktopu kdykoliv se do systému přihlásí a IT správa současně získává výhody nejen v podobě nižších nákladů, ale i možností centralizovaného managementu a individuálního nastavení Windows aplikací pro každého uživatele.

Přidanou hodnotou je i skutečnost, že oddělením individuálního nastavení každého uživatele nabízí IT možnost, aby si sám uživatel nainstaloval aplikace na jeho osobní vDisk. Produktová nabídka RingCube je nově dodávaná s plnou podporou pro Citrix XenDesktop 5 a Citrix bude i nadále pokračovat v podpoře pro již existující zákazníky.

Bob Schultz, Group Vice President and General Manager, Enterprise Desktops and Applications at Citrix uvedl: “Akvizicí RingCube klademe důraz na náš hlavní cíl, kterým je umožnění uživatelům, aby mohli přistupovat ke svým desktopům a aplikacím na jakémkoliv zařízení a také, aby byly virtuální desktopy jednoduché a dostupné pro IT. “

Komentáře