Citrix na konferenci Synergy v Barceloně oznámil novinky v oblasti mobility a cloudu

Na konferenci Synergy odhalila společnost Citrix další fázi své strategie, která by měla zajistit podnikům i poskytovatelům služeb nejrůznějších velikostí možnost dodávat cloudové služby kompletně připravené pro nejrůznější typy byznysu.

Citrix na konferenci Synergy v Barceloně oznámil novinky v oblasti mobility a cloudu


Většina organizací dnes podle Citrixu  funguje na platformě Windows. Zároveň však majorita současných Windows aplikací a desktopů nebyla navržena pro aktuální prostředí, v němž dominují miliony nových uživatelských zařízení a dynamické samoobslužné cloudy. Tato situace znesnadňuje společnostem využívání přínosů cloudu v oblasti ekonomičnosti a elastičnosti jejich provozu, to vše navíc při současném zachování tempa růstu uživatelských očekávání v oblasti mobilního pracovního stylu.

Pro většinu zákazníků je prvním krokem na cestě do cloudu transformace jejich existujících aplikací a desktopů Windows do flexibilních cloudových služeb tak, aby byly doručovány do jakéhokoliv zařízení při zachování kvalitní uživatelské zkušenosti. Citrix Projekt Avalon, který byl poprvé oznámen na Synergy v San Francisku v květnu, je řešením navrženým přesně pro tyto účely.

V rámci konference Synergy v Barceloně upřesnila společnost Citrix, že se projekt Avalon bude skládat ze dvou variant – pracovně nazvaných Excalibur a Merlin. Verze Excalibur, která bude dostupná v podobě technického preview ještě v tomto čtvrtletí, nabídne potřebnou škálovatelnost a multimediální služby potřebné pro doručování aplikací a desktopů Windows na mobilní zařízení. Excalibur zjednoduší management virtuálních aplikací a desktopů tím, že uživatelům Citrix XenApp a Citrix XenDesktop dodá unifikovaný způsob pro doručení kombinace virtuálních aplikací a desktopů prostřednictvím běžných nástrojů pro správu. Zároveň přináší novou technologii HDX EdgeSight umožňující provádět analýzy kvality a dostupnosti služeb v reálném čase.

Verze Merlin, která bude v podobě technického preview dostupná v první polovině příštího roku, nabídne orchestraci v cloudovém stylu, samoobslužnost a rozvoj flexibility u XenApp a XenDesktop integrací produktů, jakými jsou Citrix CloudPlatform a Cloud Portal. Doručováním Windows jako cloudové služby Merlin údajně umožní zákazníkům přijímat nové upgrady, ať přicházejí v jakémkoliv tempu. Dovolí jim totiž různě kombinovat a spojovat rozdílné verze Windows Server, XenDesktop a XenApp v hybridní cloud, který si poradí s libovolnou kombinací prostředí privátního i veřejného cloudu.


Úvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com
Komentáře