Citrix na Synergy v San Francisku nastínil strategii “Cesty do cloudu”

Na konferenci Citrix Synergy poodhalila společnost Citrix svou strategii, která by měla napomáhat zákazníkům všech velikostí doručovat cloudové aplikace pro okamžité nasazení v byznysu.

Citrix na Synergy v San Francisku nastínil strategii “Cesty do cloudu”


Aby se zrychlilo přijímání otevřených a interoperabilních principů cloud computingu, zaměřila se společnost Citrix v rámci své strategie na platformu CloudStack, která je nyní součástí Apache Software Foundation. Apache CloudStack je platforma, která dokáže pracovat s libovolným hypervizorem - slouží k tomu, aby zákazníkům všech velikostí pomáhala budovat cloudy ve stylu Amazonu. Chlubí se více než 30 000 aktivních členů komunity, několika tisíci certifikovaných aplikací a stovkami produkčních cloudů, které společně generují obrat více než 1 miliardu dollarů. Od chvíle, kdy byl CloudStack zařazen na seznam podporovaných platforem v rámci Apache Software Foundation Incubator Programu, oznámilo jeho podporu více než 60 partnerů, s jejichž pomocí vzniká nyní na bázi  CloudStack více než 100 nových cloudů měsíčně.

Citrix současně odhalil Citrix CloudPlatform, která staví na základech Apache CloudStack, aby ji mohl nabídnout partnerské a zákaznické bázi. Citrix CloudPlatform je nyní údajně klíčovou komponentou celého portfolia společnosti Citrix pro oblast cloudu, neboť zákazníkům přináší řešení, které není závislé na použitém hypervizoru a lze díky němu vytvářet nové cloudy, připojovat se k existujícím cloudům a službám.


Most do cloudů třetích stran

Druhým elementem v rámci strategie “Cesta do cloudu” je snaha o usnadnění propojení datových center v podnicích a jejich privátních cloudů s externími cloudovými službami třetích stran. Středobodem této části strategie je Citrix CloudBridge, řešení, které hlídá “zadní vrátka” korporátních datových center a zajišťuje jim propojení s libovolným cloudem v podání třetí strany.

Citrix také oznámil CloudBridge 2, nový upgrade, který  přidává samoobslužný katalog populárních cloudů, které jsou předkonfigurovány pro připojení ke CloudBridge na straně podniku, spolu s novou funkcionalitou “na jeden klik”, která má usnadnit připojení do externích cloudů. Zákazníci mohou v případě potřeby rovněž přidávat nové cloudy do katalogu služeb CloudBridge.

Zákazníci měli možnost se o Projektu Avalon a celé strategii “Cesta do cloudu” dozvědět mnohem více v průběhu akce Citrix Synergy, která se konala minulý týden v San Francisku (USA).


Úvodní foto: © bebe - Fotolia.com
Komentáře