Citrix odhaluje platformu Follow-Me-Data podporující osobní cloud

Na konferenci Citrix Synergy oznámila společnost Citrix, že otevírá datový cloud ShareFile, aby vytvořila rozšířitelnou platformu pro sdílení podnikových dat napříč řadou aplikací, zařízení a služeb.

Citrix odhaluje platformu Follow-Me-Data podporující osobní cloud


Platforma „Follow-Me-Data“ umožní vývojářům a výrobcům třetích stran zahrnout společné služby, jako jsou vyhledávání, sdílení, zabezpečené a vzdálené mazání, do svých řešení prostřednictvím sady otevřených API. Tímto přístupem chce Citrix usnadnit vytváření dynamických mash-upů (spojení více aplikací v jednu), které rozšíří služby zabezpečeného sdílení dat jak na nové, tak na existující aplikace. Zároveň mají zajistit přístup k datům z milionů podnikových i spotřebních zařízení.

Citrix také oznámil rozšíření portfolia o první dva produkty, které budou do této otevřené datové struktury integrovány. Jedná se o univerzální softwarový klient Citrix Receiver a řešení pro spolupráci Cirtix GoToMeeting.

Naplnění vize osobního cloudu

V PC éře byla data typicky ukládána na jeden osobní počítač v kanceláři a následně sdílena přes flash disky či e-mail. Spolu s tím, jak se odvětví přesouvá do Éry Cloudu, rostoucí podíl mobilních pracovníků vyžaduje přístup k datům, která jsou nezávislá na kancelářích a zařízeních, a jež mohou sdílet a bezpečně na nich pracovat s ostatními. Tyto trendy vedou ke konceptu „osobního cloudu“ – agregaci aplikací, dat, preferencí a přátel odlišných pro každého zaměstnance, ke kterým lze přistupovat z jakéhokoliv zařízení kdekoliv. Citrix zavádí přístup, kterým chce lidem umožnit pracovat a bavit se odkudkoliv tím, že poskytne tzv. „follow-me-desktopy“, „follow-me-aplikace“ a nyní „follow-me-data“.

Zapojení cloudových dat do dalších produktů Citrix

Citrix využije novou datovou cloudovou platformu ve třech oblastech:

•   Citrix ShareFile – produktová řada softwaru jako služby (SaaS) bude umožňovat podnikům různých velikostí bezpečně ukládat, synchronizovat a sdílet podnikové dokumenty a soubory jak uvnitř, tak mimo společnost. Centralizované cloudové úložné funkce umožní uživatelům sdílet soubory napříč různými zařízeními a přistupovat k nim z jakéhokoliv místa.

•    Follow-Me-Data přes Citrix Reciever – miliony lidí dnes používají Citrix Reciever pro přístup k aplikacím a desktopům z různých zařízení. Integrace sdílení dat do Recieveru rozšíří samoobslužný přístup k datům na jakékoliv zařízení odkudkoliv. Uživatelé tak budou moci přistupovat z jednoho bodu ke všem svým podnikovým aplikacím, desktopům i datům. Technologický náhled bude brzy uvolněn. Další informace naleznete na http://FMD.citrix.com.

•   GoToMeeting s Workspaces – Díky platformě Follow-Me-Data umožní příští generace GoToMeeting spolupráci v reálném čase. Nyní mají uživatelé bez ohledu na to, zda nebo kdy se setkání uskuteční, možnost ukládat a sdílet data a poznámky ze schůzky na jednom místě. Když spolu pracují na sdíleném dokumentu, mohou započít schůzku jedním kliknutím. Jedná se o klíčovou část vize integrované spolupráce kombinující HD web, audio, video a další soubory.

ISV partneři zaměření na Citrix Ready mohou zapojit Follow-Me-Data do svých řešení

Citrix zpřístupňuje funkce Follow-Me-Data také pro partnery softwarového řešení Citrix Ready. Zákazníci a partneři, kteří využijí platformu Follow-Me-Data, budou moci přidávat tyto služby ke svým produktům, a využívat tak data v nich uložená při zachování správy, mobility a škálovatelnosti, jež poskytuje infrastruktura Citrix ShareFile.


Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com
Komentáře