Citrix představil nový VDI-in-a-Box 5 a specializaci pro virtualizaci desktopů v SMB

Společnost Citrix oznámila novou řadu produktů, řešení a programů z oblasti desktopové virtualizace, které byly navrženy tak, aby pomohly malým a středním firmám přesunout se z období PC do „Éry Cloudu“.

Citrix představil nový VDI-in-a-Box 5 a specializaci pro virtualizaci desktopů v SMB


Základním bodem nové SMB iniciativy je nová verze cenově dostupného all-in-one řešení desktopové virtualizace Citrix VDI-in-a-Box pro malé a střední firmy. VDI-in-a-Box 5 je první verze produktu, která přichází po akvizici společnosti Kaviza v květnu 2011. Dále výrobce oznámil nové řešení kombinující Citrix VDI-in-a-Box a cloudové řešení Citrix GoToManage, které umožňuje poskytovatelům služeb a IT oddělením vzdáleně monitorovat a spravovat nasazení virtuálních desktopů ve více lokalitách.

Aby mohl Citrix lépe proniknout do tohoto rychle rostoucího segmentu, oznámil také novou specializaci – SMB Specialist v rámci partnerského programu Citrix Solution Advisor Program. Partneři se budou moci od ledna certifikovat a následně získají sadu prodejních nástrojů, bezplatné on-line školení a předprodejní podporu, které jim mají pomoci zapojit a obsloužit klienty z řad malých a středních podniků.

Program zahrnuje také podporu pro tisíce Citrix Ready produktů od technologických partnerů, jako jsou společnosti Dell a Wyse, kteří pro tuto skupinu zákazníků nabídnou ověřená hardwarová a softwarová řešení. S přesunem odvětví z éry PC do „Éry Cloudu“ přijímají poskytovatelé výpočetních mraků i velké podniky virtualizaci, aby mohli centrálně spravovat a dodávat virtuální desktopy a aplikace jako službu každému uživateli na kterékoliv zařízení a v jakémkoliv místě.

Malé a střední firmy chtějí zavést virtualizaci desktopů ze stejných důvodů jako velké podniky – aby snížily náklady na správu počítačů, zvýšily bezpečnost a flexibilitu. Podniková řešení však často považují za nevhodná pro svá menší prostředí. Citrix koupil společnost Kaviza, protože sdílel vizi zakladatelů této firmy – trh SMB se potýká s výzvami, které nemohou být adresovány jednotným řešením. Proto byl navržen VDI-in-a-Box 5 pro tyto zákazníky právě tak, aby eliminoval 60 procent nákladů VDI, aniž by ovlivnil uživatelskou zkušenost, bezpečnost a dostupnost, jež vyžadují různě velké firmy.

Komentáře