Citrix provedl akvizici ShareFile kvůli nástrojům pro sdílení dat v cloudu

Společnost Citrix oznámila, že dokončila akvizici ShareFile. Podrobnosti o podmínkách akvizice nebyly zveřejněny.

Citrix provedl akvizici ShareFile kvůli nástrojům pro sdílení dat v cloudu


S ohledem na soudobé odhady IT analytiků Citrix předpokládá, že se “osobní cloud” do roku 2015 rozroste do podoby tržní příležitosti s hodnotou několika milliard amerických dollarů. Palivem pro tenty dynamický rozvoj bude narůstající popularita cloudu, všeobecná dostupnost rychlého připojení k internetu, omezení plynoucí z používání e-mailu a konzumerizace celého IT. Prostřednictvím akvizice ShareFile přidává Citrix do svého portfolio produkty, které podnikovým zákazníkům umožní přistupovat ke svým dokumentům kdekoliv, sdílet je v několika různých zařízeních a spolupracovat s kolegy.

Akvizice ShareFile přináší do Citrixu technologickou platformu a spolu s ní i talentovaný tým se značnými zkušenostmi v oblasti datových služeb a cloud computingu. CEO společnosti ShareFile, Jesse Lispon, se stane vice presidentem a generálním manažerem nové skupiny Data Sharing product v rámci společnosti Citrix. Tato skupina bude zodpovědná za produktovou řadu ShareFile a rozvoj strategie “follow-me-data” ve společnosti Citrix. Nový přístup k práci s daty Citrixu umožní:

•    Dostupnost běžných datových služeb, mezi něž patří například vyhledávání, sdílení, synchronizace, zabezpečení, otevírání či zobrazení náhledu, pro široké spektrum aplikací, služeb a dalších možností využití prostřednictvím sady otevřených API.
•    Rozšířit dostupnost služeb pro bezpečné sdílení dat pro nové i existující aplikace ukládané ve veřejných i osobních cloudech, do nichž mohou přistupovat miliony různých osobních i firemních zařízení.  
•    Doručovat data takovým způsobem, jakým jsou dnes lidé zvyklí pracovat. Cílem je zaručit, že bude zajištěn přístup k potřebným dokumentům odkudkoliv, a to vždy k jejich aktuální podobě.

Citrix Synergy Barcelona

Citrix odhalí další podrobnosti o svých plánech s produkty ShareFile při příležitosti konání akce Citrix Synergy Barcelona (26. – 28. října 2011). Tam bude zveřejněna také ucelená strategie pro danou platformu.

© Robert Kneschke - Fotolia.com


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře