Citrix věří v rozmach virtualizovaných desktopů, bojovat chce personalizací a snižováním nákladů

Citrix XenDesktop 5.5 zajišťuje personalizaci uživatele a vysoké rozlišení v sítích LAN a WAN.

Citrix věří v rozmach virtualizovaných desktopů, bojovat chce personalizací a snižováním nákladů


Společnost Citrix Systems představila novou verzi svého produktu Citrix XenDesktop, která přidává technologii „Personal vDisk“ získanou na počátku tohoto měsíce od RingCube (nedávná akvizice Citrix a RingCube) pro všechny  verze řešení XenDesktop. To podle Citrixu umožňuje zákazníkům implementaci vysoké úrovně personalizace virtuálních desktopů za výrazně nižších nákladů. XenDesktop 5.5 umožňuje uživatelům budování privátních cloudů virtuálních desktopů díky nabídce virtuálních desktopů a aplikací s podporou hlasu, videa a multimedií.

Experti společnosti Gartner očekávají, že hlavní proud přechodu k hostovaným virtuálním desktopům (HVDs) proběhne v období od roku 2012 do roku 2014 a jejich počet v roce 2014  dosáhne až 70 milionů uživatelů. Aby bylo dosaženo takového úspěchu v oblasti desktopové virtualizace, bude nutný stálý rozvoj personalizace a uživatelského komfortu ve spojení se snižováním vývojových a provozních nákladů.

“S novou verzí XenDesktopu zjednodušujeme a zpřístupňujeme využívání virtuálních desktopů pro IT oddělení díky začlenění technologie získané akvizicí RingCube. S integrovaným produktem XenApp pro doručování aplikací na vyžádání a podporou miliardy zařízení produktem Citrix Receiver, XenDesktop umožňuje podnikům přeměnit jejich distribuovanou správu desktopů na servis dodávaný na požádání z jejich vlastního cloudu,“  uvedl Bob Schultz, Group Vice President a General Manager ve společnosti Citrix.


Dostupnost

Produkty XenDesktop 5.5., XenApp 6.5 a XenClient 2 jsou dostupné ke stažení na internetových stránkách Citrix. Doporučená cena XenDesktopu začíná na 95$ za uživatele nebo za zařízení v rámci VDI edice. Komplexní řešení virtualizace desktopů a aplikací je dostupné  ve verzi Enterprise nebo Platinum, za cenu $225 a $350. Samostatný XenClient 2 je zdarma ke stažení na webových stránkách Citrix a zároveň je k dipozici v rámci verzí XenDesktop Enterprise a Platinum spolu s komponentou Synchronizer for XenClient.

Komentáře