Citrix XenDesktop 4 umožňuje masové nasazení virtualizace desktopů

Citrix Systems ohlásil Citrix XenDesktop 4 – produkt, který má vůbec poprvé učinit z virtuálních desktopů realitu pro stovky miliónů firemních zaměstnanců.

Citrix XenDesktop 4 umožňuje masové nasazení virtualizace desktopů


Na rozdíl od prvních generací řešení, která byla použitelná jen pro úzký okruh uživatelů, je XenDesktop 4 s novou poskytovací technologií FlexCast prvním produktem, který dokáže podporovat každý významnější model virtualizace desktopů pomocí jediného integrovaného řešení. To umožňuje zlepšit návratnost investic, zjednodušit správu a rozšířit výhody virtualizace na každého zaměstnance firmy.

XenDesktop 4 dále zjednodušuje využívání desktopů díky integraci všech funkcí Citrix XenApp, což umožňuje zákazníkům doručovat on-demand aplikace na fyzické nebo virtuální desktopy jako zcela přirozenou součást jejich celkové desktopové strategie. Aby měl každý uživatel zajištěno neustále komfortní pracovní prostředí, obsahuje XenDesktop 4 také významná vylepšení špičkové technologie Citrix HDX. Staví také na 20leté spolupráci Citrixu s Microsoftem, která přinesla zjednodušení správy virtuálních desktopů prostřednictvím Microsoft System Center a mnohá další vylepšení, která zvyšují užitnou hodnotu platforem Microsoft Windows a Windows Server. XenDesktop 4 je celkem obohacen o více než 70 nových funkcí, které významně zvyšují jeho výkon, bezpečnost a připravenost pro masové nasazení napříč celým firemním prostředím.

 

Jak udělat práci s desktopy rychlou, jednoduchou a flexibilní

XenDesktop 4 dodává desktopy jako službu na vyžádání (on-demand) na libovolné zařízení a tím dramaticky zjednodušuje způsob práce s desktopy. Odbavení nových zaměstnanců se zkracuje ze dnů na minuty. Novou pobočku je možné otevřít během několika okamžiků. A operace spojené s přesuny, přírůstky a změnami zaměstnanců se stávají rychlými a snadnými. Spojení bezpečné centrální správy s úplnou nezávislostí na koncovém zařízení umožňuje také firmám zavést úsporné programy „BYOC“ (bring-your-own-computer – přineste si vlastní počítač), které dávají zaměstnancům volnost pořídit si jakýkoli notebook dle vlastního výběru namísto standardně přidělovaných PC, které vlastní a spravuje firemní IT.

S XenDesktop 4 nejsou již uživatelé nadále připoutáni ke konkrétnímu zařízení. Mohou jednoduše použít takový PC, Mac, tenkého klienta, notebook nebo netbook, jaký jim nejvíce vyhovuje, a získat okamžitý bezpečný přístup ke svému kompletnímu Windows desktopu a všemu, co na něm mají. Součástí XenDesktop je technologie HDX, která uživatelům zaručuje komfortní „high-definition“ pracovní podmínky při každém přihlášení do systému bez ohledu na to, kde zrovna jsou a jaký druh technologie virtuálních desktopů využívají.

XenDesktop 4 podporuje každou významnější platformu virtualizace serverů, jako jsou Citrix XenServer, Microsoft Windows Server Hyper-V a VMware ESX. Je to také jediný produkt pro virtualizaci desktopů, který podporuje VMware vSphere. Tato bezprecedentní flexibilita umožňuje zákazníkům, aby si vybrali libovolný hypervisor, který nejlépe vyhovuje jejich specifickým provozním potřebám, aniž by byli nějak omezováni nebo nuceni používat proprietární platformu.

 

Komentáře