Cloud je pro CIO jasná a stále větší priorita (výzkumy Gartner a IBM)

Dva nedávno zveřejněné a nezávisle na sobě provedené výzkumy ukazují, že cloud už dávno není jen media buzzword.

Cloud je pro CIO jasná a stále větší priorita (výzkumy Gartner a IBM)


Analytická společnost Gartner ve svém výzkumu sesbírala odpovědi celkem 2.014 CIO z 50 zemí a 38 oborů podnikání. Výsledek: 3 procenta dotázaných firem má už dnes většinu svého IT v cloudu či na SaaS technologiích, do čtyř let by to však mělo být až 43 procent.

Pokud jde o technologické priority, pak cloud je pro dotazované CIO No.1, následují virtualizace a mobilní technologie. Z hlediska byznys priorit vede „zrychlení růstu podniku“ před „získáním nových zákazníků“ a „snížením nákladů“.

Preference CIO zkoumala i společnost IBM. Ta se ve 2. čtvrtletí minulého roku prostřednictvím agentury KS&R dotazovala celkem 2.112 manažerů středně velkých společností ze Spojených států, Kanady, Velké Británie, Číny, Japonska, Německa, Indie, Brazílie a dalších zemí včetně České republiky.

V tomto výzkumu 2/3 respondentů uvedlo, že již cloudové technologie instalují nebo jejich instalaci plánují. Od cloudu si respondenti slibují hlavně snížení nákladů, lepší řízení IT a zlepšenou redundanci a dostupnost systémů.

 

Více:

Gartner Executive Programs Worldwide Survey of More Than 2,000 CIOs Identifies Cloud Computing as Top Technology Priority for CIOs in 2011

IBM: „Inside Midmarket Global Report“

Komentáře