Co nového na CES 2010

Jako každý rok, i letos přinese mezinárodní veletrh CES řadu novinek. Akce se koná 7. – 10. ledna 2010 v Las Vegas v Nevadě, USA. Sejde se tam více než 2500 vystavovatelů představujících nejnovější produkty spotřební elektroniky z 30 produktových kategorií.

Co nového na CES 2010


Asociace spotřební elektroniky (CEA) sestavila program jednotlivých konferencí na mezinárodním veletrhu CES 2010. Program bude tvořit kolem 250 tiskových konferencí od celkem 800 expertů z oboru. Z významných pořadů lze zmínit Digital Health Summit, zabývající se snahami omezit nepříznivý dopad technologie na lidské zdraví; Entertainment Technology @ CES, kde se budou probírat možnosti zobrazování třetího rozměru v domácnostech, mobilní distribuce elektronického obsahu a jiné nadstandardní služby, na kterých budou spolupracovat velká hollywoodská studia a vývojáři spotřební elektroniky, technologie a služeb; HigherEd TECH představující budoucí možnosti vzdělávání a elektronického studia za pomoci technologie 21. století; MPEGIF Master Class: TV X.0 - Present and Future zase poskytne vhled do nových možností digitálních médií a televize; Mommy Tech poukáže na významný podíl matek coby uživatelů smartphonů, netbooků, digitálních fotoaparátů a automobilových technologií a na produkty věnované právě matkám od rodin; na Tech Policy Summit se sejdou významní představitelé veřejného i soukromého sektoru v diskuzi, jak politika společností ovlivňuje technologické inovace a ekonomický růst; UP NEXT at CES bude zase zajímat všechny, kdo se zabývají možnostmi zpeněžení elektronického obsahu a zábavy.


Úplný program konferencí CES 2010 naleznete na CESweb.org/sessions.   

Nová sekce věnovaná aplikacím – zdvojnásobení prostoru pavilónu iLounge Asociace CEA ohlásila, že předváděcí pavilón iLounge na mezinárodním veletrhu CES 2010, vyhrazený společně pro iPod, iPhone a Mac z důvodu obrovské poptávky po produktech Apple, zčtyřnásobila svou rozlohu ze 4 000 na 18 000 a posléze rozšířila na rovných 25 tisíc čtverečních stop. Jen za devět měsíců si spotřebitelé stáhli z App Store společnosti Apple přes 35 000 operačních systémů pro iPhone. Veletrh je tak jedinečnou příležitostí pro vývojáře produktů a příslušenství Apple ukázat rekordní počet přehrávačů médií, mobilních telefonů a počítačů.

Programová prohlášení na CESu
Asociace CEA ohlásila, že na mezinárodním veletrhu CES 2010 promluví Julius Genachowski, předseda americké Federální komise pro komunikace (FCC). V rozhovoru s Garym Shapirem, prezidentem a hlavním jednatelem CEA se bude zabývat aspekty důležitými pro všechny segmenty technologického průmyslu. Na CESu 2010 také zazní programové prohlášení Carol Bartz, prezidentky a hlavní jednatelky Yahoo!. Důležité prohlášení o budoucím směřování serveru Yahoo! se odehraje ve čtvrtek 7. ledna 2010 v 11:00 v prostorách Hiltonu Las Vegas. Další prohlášení přednesou Steve Ballmer z Microsoftu, Alan Mulally z Fordu, Paul Otellini z Intelu, Olli-Pekka Kallasvuo z Nokie a Zhou Houjan z Hisense.

Komentáře