Co oznámí Citrix na Synergy 2012…?

Novinky ze světa virtualizace přinese už tradičně konference Synergy, kteoru letos společnost Citrix umístila do San Francisca. Jsme na místě abychom vám nabídli čerstvé zpravodajství, postřehy a rozhovory.

Co oznámí Citrix na Synergy 2012…?


Co víme před samotným začátkem konference? V dubnu oznámil Citrix poměrně solidní výsledky za první kvartál - nárůst obratu o zhruba 20 procent a solidní cash flow je obvykle signálem k akvizicím, což jse potvrdilo již na začátku dubna když Citrix oznámil akvizici Podio, software pro skupinovou spolupráci a řízení projektů (jeho dosavadní řešení v oblasti skupinové spolupráce byla zaměřena spíše na oblast komunikace v reálném čase). Lze tedy očekávat že novinky se budou týkat mimo jiné právě věci v oblasti spolupráce a dost možná bude oznámena nějaká další akvizice.

Další významná novinka ohlášená počátkem dubna bylo opuštění OpenStack a přechod na open source CloudStack OS, který je součástí Apache Software Foundation. Právě této klíčové změny by se mohla týkat další zásadní oznámení v  oblasti cloud computingu - CloudStack využívají Amazon Web Services a při využití stejných API Citrix nabídne zákazníkům snadnou propojitelnost a kompatibilitu právě s AWS.

Novinek bychom se mohli dočkat i v oblasti tenkých klientů, kde Citrix na loňské Synergy v Barceloně oznámil vývoj "HDX on a Chip" a přislíbil první reálné produkty právě v květnu letošního roku. Už tradičně bychom si vsadili též na novinky v oblastech jako je XenClient, XenDesktop či GoToMeeting. Zajímavé bude sledovat též vyhlášení výsledků pro startupy Accelerator 100K challenge, které CItrix sponzoruje částkou sto tisíc dolarů.

Další novinky z prvního dne Synergy vám přineseme zítra ráno.


Úvodní foto: Citrix.com
Komentáře