Co předvedla společnost Océ na PrintExpo 2011 v Brně?

Společnost Océ prezentovala svá profesionální tisková řešení v oblasti maloformátového a velkoformátového digitálního produkčního tisku.

Co předvedla společnost Océ na PrintExpo 2011 v Brně?


Nový koncept veletrhu PRINTexpo 2011, který navazoval na tradici veletrhů EmbaxPrint, se odborné veřejnosti představil premiérově v jedné z nejmodernějších hal brněnského výstaviště – pavilonu V. Na celkové čisté výstavní ploše přes 4 000 m2 se více než 5 000 návštěvníků představily technologické i obchodní trendy, které z hlediska potřeby cílenějších forem komunikace přinášejí zásadní změnu struktury tiskových zakázek ve prospěch jejich většímu počtu, ale v malých nákladech. S velkými rozpaky odborníků se proto setkala totální absence tradičních výrobců ofsetových tiskáren, kteří tak zcela přenechali prostor producentům digitálních tiskových technologií a podpořili tím obecně rostoucí zájem o segment digitální polygrafie, která na tomto veletrhu zcela převzala aktivitu a formovala trh. Océ se na veletrhu PRINTexpo prezentovalo po boku společnosti Canon.

Představení Océ portfolia produktů a služeb v oblasti tisku pro profesionály bylo postaveno na reálném tisku  z oblasti velkého a malého formátu. Produkce manuálů a knih byla předvedena na zřejmě nejrychlejší archové digitální produkční tiskárně na světě – Océ VarioPrint 6320 ULTRA, Océ VarioPrint 4120 a Canon imagePRESS C6010. Segment vysoce produkčního tisku TransPromo a digitální tisk knih a merkantilií reprezentovali v rámci partnerských kiosků přímo na expozici referenční zákazníci: Česká pošta - PostServis a xPRINT.

Océ Printroom

V rámci moderního tiskového pracoviště pro korporátní i komerční sféru Océ Printroom, vybudovaného v samotném centru expozice, byla k vidění barevná produkční tiskárna Canon imageRUNNER ADVANCE C9060 PRO, novinka letošního roku – tonerový produkční systém Océ TDS750 pro černobílou dokumentaci včetně on-line skládačky a dále multifunkční monochromatický systém Océ PlotWave 300, produkční inkoustový systém Océ ColorWave 300 pro barevnou čárovou dokumentaci a ve veletržní premiéře i novinka z konce loňského roku Océ CS2436MF ReproKiosk, stylové a kompaktní pracoviště nejen do CAD a GIS prostředí.

Doprovodný program – Océ auditoria

Zasloužené pozornosti se těšila i odborná auditoria s pravidelným programem přednášek na téma Transpromo, Tisk knih a Print & Finish for Sale – od tiskové produkce po produkt. Vývoj a trendy v jednotlivých oblastech přednášeli posluchačům jak specialisté ze společnosti Océ, tak odborní zástupci referenčních zákazníků PostServis a xPrint.

Fotodokumentaci z Océ expozice na veletrhu naleznete na: http://www.oce.cz/akce-a-novinky/printexpo-2011.


Úvodní foto: © Gunnar Assmy - Fotolia.com
Komentáře