Co přinesl pátý ročník konference Smart Cards & Devices Forum 2012?

Ve čtvrtek 17. května 2012 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem již 5. ročník odborné konference Smart Cards & Devices Forum, jejíž zaměření bylo již tradičně věnováno problematice čipových karet a nově i chytrým mobilním zařízením.

Co přinesl pátý ročník konference Smart Cards & Devices Forum 2012?Výroční pátý ročník konference byl opět rozdělen do 3 bloků a obsahově pokrýval témata: porovnání elektronických občanských průkazů; technologie pro správu čipových karet; novinky v oblasti čipových karet; mobilní zařízení. Po přivítání pana Martina Procházky (ředitele OKsystemu), se v prvním dopoledním bloku představil Ivo Rosol (OKsystem) se svou provokativní přednáškou o realizaci eOP (elektronické občanské průkazy) v ČR a Německu. O novinkách evropského mobilního NFC se zmiňoval Miloslav Kozler (Visa). První část konferenčního bloku ukončoval zahraniční host Szabolcs Győrfi (Gemalto) s prezentací zaměřenou na Securing Cloud Computing.

Druhý dopolední blok zahájil Jan Hajný (VUT Brno) s přednáškou zaměřenou na problematiku ochrany osobních údajů a soukromí. Dopolední blok zakončoval tradiční host konference Tomáš Rosa (Raiffeisenbank), který si získal publikum svým zajímavým příspěvkem „Smart phone: Jak se čertu podává prst“.  Jan Němec (Gemalto) započal odpolední část konference s přednáškou „Mobile ID usnadňuje život jak uživatelům, tak poskytovatelům služeb“. Celou konferenci uzavíral Martin Primas (OKsystem) s informacemi o systému OKsmart.


Úvodní foto: © Nmedia - Fotolia.com


GalerieKomentáře