Creative Suite 5.5 od Adobe nabízí i model předplatného

Společnost představuje nový model platby za software formou předplatného a do tvůrčího pracovního postupu zahrnuje tablety.

Creative Suite 5.5 od Adobe nabízí i model předplatného


Společnost Adobe Systems představila novou produktovou řadu Adobe Creative Suite 5.5, která umožňuje návrhářům a vývojářům zaměřit se na populární a rozvíjející se platformy smartphonů a tabletů a držet tak krok s rozvojem nového způsobu distribuce a konzumování obsahu. Uvedení znamená změnu ve strategii společnosti Adobe pro vydávání Creative Suite, návrhářského a vývojového software pro tvůrčí postupy napříč obory a technologiemi od tisku přes video až po mobilní a online média. Společnost Adobe nyní plánuje představovat nové verze Creative Suite v 24měsíčních intervalech a počínaje Creative Suite 5.5 uvolňovat důležitá vydání i v průběhu tohoto cyklu.

Premiéru má také cenově dostupný a flexibilní cenový plán založený na předplatném, který by měl být atraktivní zejména pro zákazníky, kteří chtějí využívat aktuální verzi Creative Suite, jejich potřeby jsou založené na projektech, anebo třeba jen chtějí poprvé software vyzkoušet. Nová vydání nazvaná Subscription Editions zajistí, že zákazníci budou vždy pracovat s aktuální verzí softwaru, aniž by museli platit jeho plnou cenu.

Nová sada Creative Suite 5.5 Web Premium Suite nabízí inovace v autorských nástrojích pro HTML5 a Adobe Flash a umožňuje zákazníkům vytvářet, poskytovat a zpeněžit bohatý obsah nebo aplikace pro prakticky jakýkoli displej. Toto vydání návrhářům a vývojářům pomáhá a umožňuje dodávat mobilní aplikace pro Android, BlackBerry Tablet OS, iOS a další platformy, pomocí HTML5 vytvářet vizuálně bohatý, na prohlížeči založený obsah pro různé displeje, a využívat Flash Player pro poskytování prvotřídního video obsahu, her pro volný čas a vizuálně i funkčně bohatých internetových aplikací.

Uvedení Creative Suite 5.5 přichází v době, kdy mobilní zařízení expandují z hlediska tržeb a schopností a mění i způsob, jakým je vyvíjen a konzumován obsah nebo aplikace. S uvedením Adobe Flash Builder 4.5 (nyní k dispozici v Creative Suite 5.5 Web Premium) a frameworku Flex 4.5 mohou vývojáři vyvíjet a nasazovat mobilní aplikace na zařízení s OS Android, na BlackBerry Playbook a zařízení s iOS, kterých má být podle očekávání na trhu do konce roku 2011 více než 200 milionů.

Komentáře