CzechAccelerator: První nadějné firmy odlétají směr SiIicon Valley

BoldBrick, Cognitive Security a Imagemetry – to jsou jména start-up společností, které stráví příští tři měsíce v CzechAcceleratoru agentury CzechInvest v Kalifornii.

CzechAccelerator: První nadějné firmy odlétají směr SiIicon Valley


CzechInvest jim bezplatně zajistil kancelářské prostory v jedinečném podnikatelském inkubátoru Plug and Play Tech Centre v Silicon Valley, kde sídlí takoví giganti jako Microsoft, Google nebo třeba Sun Microsystems.

Ještě před svým odjezdem všichni účastníci absolvovali specializované školení, během kterého jim zástupci kalifornského Plug and Play Tech Centre vysvětlovali principy fungování a získávání rizikového kapitálu ve Spojených státech. „Právě to je totiž cíl jejich cesty – získat pro svůj unikátní projekt dostatek financí, jež umožní dále rozvíjet jejich produkt a dostat ho k zákazníkovi,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, generální ředitelka agentury CzechInvest.

Do dvoukolového výběrového řízení, jehož výsledkem bude tříměsíční pobyt v Silicon Valley, se přihlásilo 23 společností. Deset z nich dostalo příležitost obhajovat své podnikatelské nápady před porotou složenou ze zástupců agentury CzechInvest, Ministerstva průmyslu a obchodu, podnikatelů, andělských investorů a odborné veřejnosti. „Do Kalifornie se vypraví jenom ti nejlepší z finálové desítky. Porota se shodla na jménech tří společností, všechny budou v Americe reprezentovat ICT sektor,“ dodává Rudyšarová.

Nové zákazníky pro svůj klíčový produkt Mossquito a příležitosti pro financování dalšího rozvoje bude v CzechAcceleratoru hledat společnost BoldBrick. Firma vyvíjí nástroje orientované na Microsoft, zejména na Microsoft SharePoint. Mossquito zásadně usnadňuje vývoj řešení pro SharePoint, otevírá nové možnosti a zlepšuje vývojové procesy tak, aby byly flexibilnější a produktivnější. „CzechAccelerator je pro nás ideální příležitost pro nastartování obchodních aktivit v USA, které jsou pro nás klíčovým trhem,“ doplňuje Ondřej Tučný, ředitel BoldBricku.

Dalším projektem, který se už 1. dubna vypraví do Kalifornie, je systém odhalování útoků v počítačové síti CognitiveOne od vývojářů společnosti Cognitive Security. Systém pracuje na principu detekce anomálií, který umožňuje rozpoznávat nové druhy útoků na počítačové systémy a vytvářet účinnou obranu proti nim. "V Silicon Valley budeme komunikovat s partnery, kteří jsou pro nasazení a úspěch naší technologie klíčoví. Přímo v Silicon Valley nebo jeho blízkosti sídlí 80 procent firem zabývajících se síťovou bezpečností," uvedl Michal Pěchouček, jednatel Cognitive Security a ředitel pro výzkum.

Část svého obchodního a výzkumného týmu, který se specializuje na oblast digitálního zpracování obrazu a umělou inteligenci, pak do Silicon Valley vysílá společnost Imagemetry. V Kalifornii bude hledat možnosti strategické podpory a expanze svého produktu zaměřeného na bezpečnostní aspekty vizuálních dat. „V pobytu v Plug and Play Tech Center vidíme jedinečnou příležitost k oslovení potenciálních partnerů, poznání metod realizace a zavádění moderních technologií a v neposlední řadě také k lepšímu pochopení odlišností v obchodní praxi v USA. Rádi bychom tam také získali relevantní praktické zkušenosti a doporučení z uvádění obdobných high-tech produktů na trh,“ říká ředitel společnosti Babak Mahdian.

Kromě bezplatného pronájmu kancelářských prostor a úvodního specializovaného školení získají všechny společnosti příležitost zdarma se účastnit odborných a networkingových akcí pořádaných Plug and Play Tech Center, bezplatně využívat konferenční prostory Plug and Play Tech Center pro obchodní schůzky a jednání nebo využít možnosti neplacených konzultací zaměřených na právo, duševní vlastnictví, účetnictví, daně, pojištění, lidské zdroje nebo třeba marketing.

Komentáře