Czechinvest a AFI vyhlásily podnikatelské nemovistosti roku

Biotechnologický inkubátor INBIT v Brně, průmyslová zóna Pod zelenou v Českém Těšíně nebo D5 Logistics Park společnosti Panattoni u Stříbra na Tachovsku – to všechno jsou podnikatelské nemovitosti, které podle názoru odborné poroty soutěže Podnikatelská nemovitost roku vloni nejvíc přispěly k rozvoji podnikání v České republice.

Czechinvest a AFI vyhlásily podnikatelské nemovistosti roku


Ocenění za nejlepší regeneraci brownfieldu získala společnost ZOK System z Havlíčkova Brodu. Cenu pro Industriálního agenta roku, letošní novinku soutěže, si odnáší tým brokerské společnosti Cushman & Wakefield. A konečně manažerkou podnikatelské nemovitost roku se stala starostka města Třinec a manažerka průmyslové zóny Třinec-Baliny Věra Palkovská.

Devátý ročník ocenění Podnikatelská nemovitost roku už tradičně pořádala agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI. Generálním partnerem slavnostního večera byla energetická skupina ČEZ, partnerem pak skupina finanční – ČSOB. Slavnostní vyhlášení se konalo v industriálním prostředí Centra pro moderní umění DOX v pražských Holešovicích, které samo vzniklo regenerací opuštěné tovární haly na moderní výstavní, galerijní a společenský prostor.

Letošní ročník přinesl novinku v podobě ocenění pro Industriálního agenta roku. To mohl získat tým, který vloni zprostředkoval nejvíc kvalitních a úspěšně dokončených nájemních a akvizičních transakcí s investory z oblasti zpracovatelského průmyslu, opravárenských center a center sdílených služeb nebo výzkumu a vývoje. Tím byl vloni industriální tým společnosti Cushman & Wakefield.

Do aktuálního ročníku soutěže se přihlásily na tři desítky podnikatelských nemovitostí z celé České republiky. Jejich finální pořadí určovala expertní komise složená ze zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, agentury CzechInvest a předchozích vítězů soutěže. Přihlásit se mohly nemovitosti, jejichž příprava se uskutečnila v průběhu roku 2008 nebo na kterou v daném období oznámil investici alespoň jeden investor z oblasti zpracovatelského průmyslu, strategických služeb nebo výzkumu a vývoje.

 

 

Podnikatelská nemovitost roku 2008, ocenění:

 

Průmyslová zóna roku

1. místo: Průmyslová zóna Český Těšín - Pod zelenou

2. místo: Průmyslová zóna Černovická terasa, Brno

3. místo: Průmyslová zóna Frýdek-Místek - Chlebovice

 

Brownfield roku

1. místo: ZOK System, Havlíčkův Brod

2. místo: Lakovna Hajdík, Jablůnka na Vsetínsku

3. místo: Point CZ, Medlov na Brněnsku

 

Vědeckotechnická nemovitost roku

1. místo: Biotechnologický inkubátor INBIT, Brno

2. místo: Jihočeský vědeckotechnický park České Budějovice

3. místo: CTPark Brno

 

Průmyslový park roku

1. místo: Panattoni D5 Logistics Park, Stříbro na Plzeňsku

2. místo: CTPark Brno

3. místo VGP Park Liberec

 

Industriální agent roku

1. místo: Cushman & Wakefield

2. místo: CB Richard Ellis

3. místo: DTZ Czech Republic

 

Manažer roku

Věra Palkovská, starostka města Třinec, manažerka průmyslové zóny Třinec-Baliny

Komentáře