D-Link DSN-6000: nová rodina plně redundantních iSCSI ukládacích řešení

D-Link dnes oznámil uvedení nové řady produktů pro ukládání dat DSN-6000, která má pomoci rozvíjejícím se firmám chránit, ukládat a zálohovat jejich rychle narůstající objem dat.

D-Link DSN-6000: nová rodina plně redundantních iSCSI ukládacích řešení


D-Link dnes oznámil uvedení nové řady produktů pro ukládání dat DSN-6000, která má pomoci rozvíjejícím se firmám chránit, ukládat a zálohovat jejich rychle narůstající objem dat. Tato nová rodina plně redundantních iSCSI ukládacích řešení je podle výrobce zacílena na firmy hledající flexibilní úložiště dat. Rostoucí poptávka po tomto typu úložišť vyplývá i ze zprávy IDC , která odhaluje, že trh iSCSI SAN vykázalo ve třetím čtvrtletí 2010 silný růst, při němž došlo ve srovnání s předchozím čtvrtletím ke zvýšení příjmů o 41,4 %.

Řada D-Link DSN-6000 je určena pro podporu nepřetržitých služeb ukládání dat a pro aplikace vyžadující vysokou datovou propustnost. Zařízení je vestavěno do skříně s výškou 2U a má 12 diskových slotů, což umožňuje dosáhnout celkové ukládací kapacity až 36 TB v jednom zařízení s možností dalšího rozšiřování až na 60 disků při propojení celkově 5 zařízení. Toto zařízení je dodáváno také jako kompletní balíček spolu s funkcemi Snapshot (záznam aktuálního stavu) a Remote Replication (vzdálená replikace dat), a to bez dodatečných poplatků.

Plná redundance a možnost výměny dílů za provozu zaručují, že při závadě jedné součásti nedojde k výpadku a že je možné nahradit všechny části, například RAID řadiče, napájecí zdroje, ventilátory, zálohovací baterie a disky, bez ztráty funkčnosti.  Integrovaná funkce pro vzdálenou replikaci umožňuje nepřetržitou ochranu dat a zaručuje jejich bezpečí i v případě katastrofického selhání systému v sídle firmy nebo v datovém centru. Z jednoho zdroje je také možné posílat data do více cílů, takže administrátoři systému mohou replikovat data na různých místech, jedná se například o možnost ukládání dat z ústředí firmy na jejích pobočkách.

Všechna zařízení řady DSN-6000 podporují všechny režimy RAID včetně RAID 6 a 60. Pro obnovu zálohovaných dat se využívá vytváření snapshotů s podporou Microsoft Windows VSS (visual source safe). Pokročilé funkce replikace, obsažené ve všech produktech řady DSN-6000, umožňují firmám duplikovat kompletní sadu dat na jiném místě, aby bylo zaručeno, že nedojde ke ztrátě životně důležitých údajů, například kvůli závadě systému, průniku do sítě, krádeži nebo požáru.

Firmy mají zájem o flexibilní správu datových svazků v rámci různých aplikací a prostředí a řada D-Link DSN-6000 je proto kompatibilní se všemi hlavními virtualizačními platformami, mezi něž patří VMWare, Microsoft Hyper-V a Citrix. Tato řada se podle výrobce hodí také pro cloudová úložiště, SQL databáze, ISP úložiště, emailové servery a zálohovací aplikace.

Komentáře