D-Link představuje vysokorychlostní 802.11n produkty s lepší správou

Společnost D-Link nabízí plně řízené unifikované 802.11n řešení pro střední a velké firmy, které chtějí zvyšovat kapacitu svojí bezdrátové sítě.

D-Link představuje vysokorychlostní 802.11n produkty s lepší správou


Tyto produkty navíc detekují a eliminují bezpečnostní rizika, jako jsou pirátské přístupové body, a obsahují pokročilé bezpečnostní funkce, jako je systém detekce průniku do bezdrátové sítě.

DWS-4026 je unifikovaný kabelový/bezdrátový přepínač/řadič nové generace s pokročilými funkcemi a podporou 802.11n. DWL-8600AP je nový unifikovaný bezdrátový 802.11n dvoupásmový přístupový bod. DWS-4026 dokáže řídit až 64 bezdrátových přístupových bodů. Uživatelé mohou spojit několik DWS-4026 a vytvořit skupinu přepínačů (cluster), což umožňuje síťovým administrátorům spravovat a konfigurovat všechny přepínače a přístupové body přes jednu řídící jednotku skupiny. Centralizací funkcí pro konfiguraci a správu WLAN umožňuje DWS-4026 síťovým administrátorům získat kontrolu, bezpečnost, redundanci a spolehlivost, kterou potřebují pro snadné a efektivní škálování a správu bezdrátových sítí. To pomáhá významně zjednodušit správu a snížit náklady na údržbu při rozšiřování sítě.

Unifikované přístupové řešení od D-Linku obsahuje také mnoho progresivních prvků pro zajištění robustního a centralizovaného zabezpečení, aby bylo dosaženo maximální spolehlivosti sítě. Mezi významné funkce DWS-4026 pro zajištění bezpečnosti a dostupnosti sítě patří centralizovaná správa a uplatňování provozních pravidel pro bezdrátovou mobilitu, rychlý roaming mezi přístupovými body, kontrola všech parametrů přístupových bodů, vyrovnávání zátěže a schopnost „samozotavení” sítě.

V dnešním firemním prostředí nabývají stále více na popularitě hlasové aplikace, které vyžadují vyšší propustnost sítě pro bezdrátovou komunikaci. DWS-4026 je speciálně navržen a optimalizován pro přenos hlasu prostřednictvím bezdrátové sítě pomocí funkcí, jako je například Auto-Voice VLAN. Funkce Auto-Voice VLAN vyhledává VoIP streamy a poskytuje uživatelům vyšší stupeň jejich podpory než u běžného datového provozu. Firmy s VoIP telefony mohou snadno využít výhod této služby pro vytvoření hlasově optimalizované WLAN. Další funkce Fast Roaming zajišťuje nepřetržité spolehlivé bezdrátové připojení, které je důležité pro mobilní aplikace, jako jsou Wi-Fi IP telefony nebo bezdrátové přístroje typu PDA.

Kromě všech těchto možností pro podporu bezdrátového přenosu slouží DWS-4026 také jako pokročilý L2+ PoE přepínač. Je vybaven combo SFP porty, volnými sloty pro doplňkové 10gigabitové připojení, podporou napájení přes Ethernet (Power over Ethernet) a možností připojení redundantního napájecího zdroje (RPS). DWS-4026 poskytuje lepší podporu pro optimálně fungující a stabilní 802.11n bezdrátovou síť v náročných provozních podmínkách. Tento přepínač přináší firmám také architekturu, které sjednocuje a zjednodušuje obvykle složité prostředí WLAN a snadno připravuje existující síť pro budoucí technologické upgrady.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz.

Komentáře