Danny Bottoms střídá v čele GTS Central Europe Adama Sawickiho

Danny Bottoms střídá v čele GTS Central Europe Adama Sawickiho


Tři dny po tiskové konferenci, na které skupina GTS ohlásila akvizici datového centra Sitel a představila nově vytvořenou společnost CE Colo (společnost bude spravovat celkem 14 datových center s celkovou kapacitou 13 000 čtverečních metrů v pěti zemí střední a východní Evropy), oznámila GTS odchod ředitele Adama Sawickiho. Jeho nástupcem bude Danny Bottoms, který přichází společnosti Cavalier Telephone (operátor působící na východě USA).

Adam Sawicki provedl reorganizaci skupiny GTS. Ta umožnila dosáhnout ziskovosti a úrovně peněžního toku, která zajistila skupině GTS místo mezi současnými vedoucími telekomunikačními hráči na trhu. Úspěšně vedl GTS v období recese a strategii přijatou před krizí, v roce 2007, přitom nejen úspěšně plnil, ale dokonce její očekávání překračoval. Díky tomu provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl během těchto tří let o téměř jednu třetinu,“ hodnotí působení Adama Sawickiho Krzysztof Krawczyk, Managing Partner private equity fondu Innova Capital, který je spolumajitelem skupiny GTS.

Kromě společnosti Cavalier Telephone působil Danny Bottoms mimo jiné i v televizní společnosti Showtime Arabia, byl také prezidentem a generálním ředitelem společnosti OnFiber, a to před její akvizicí společností Qwest Communications.

Komentáře