Dassault Systèmes kupuje Gemcom a uvádí novou značku Geovia

Společnost Dassault Systèmes oznámila záměr zakoupit společnost Gemcom Software International (Gemcom), která se zabývá geologickou modelací a simulací, za zhruba 360 milionů USD.

Dassault Systèmes kupuje Gemcom a uvádí novou značku Geovia


Gemcom, soukromá firma sídlící v kanadském Vancouveru, je světovým lídrem v oblasti softwarových řešení pro těžební průmysl. Současný těžební průmysl, kde je software společnosti Gemcom hojně využíván, rychle roste. Na celém světě je nyní v provozu více než 5 500 dolů a zhruba 15 000 těžebních projektů. Trh související s těžebním softwarem zažívá silný růst, jenž se bude podle analytiků v dlouhodobém výhledu pohybovat v dvouciferných číslech.

„Potenciál pro využití nového softwarového řešení v našem portfoliu vidíme také v České republice. Věřím, že naše nabídka bude zajímavá i pro společnosti působící na českém trhu,“ uvedl Tomáš Ivančík z české kanceláře Dassault Systèmes.

Po dokončení akvizice setrvá všech 360 zaměstnanců a vedoucích pracovníků společnosti Gemcom na svých pozicích a bude i nadále poskytovat služby těžebnímu průmyslu. Původní vedení bude mít nově na starosti řízení organizace GEOVIA a bude dále podporovat úsilí společnosti Dassault Systèmes o modelaci světa přírody. Stávající pobočky společnosti Gemcom navíc rozšíří zeměpisné pokrytí Dassault Systèmes v Austrálii, Africe, Kanadě, Jižní Americe, Kazachstánu, Mongolsku, Indonésii a Rusku.


Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com
Komentáře