Dassault Systèmes představuje SolidWorks Plastics pro práci s plastovými díly

Novinka rozšiřuje řadu produktů SolidWorks a usnadňuje návrhářům práci s plastovými díly a vstřikovacími formami.

Dassault Systèmes představuje SolidWorks Plastics pro práci s plastovými díly


Dassault Systèmes představuje software SolidWorks Plastics. Aplikace umožňuje uživatelům předvídat a eliminovat možné chyby při výrobě již v počátečních stadiích navrhování plastových dílů a vstřikovacích forem. Nový produkt je plně integrován do SolidWorksu a nabízí konstruktérům i výrobcům forem známé pracovní prostředí, ve kterém mohou  optimalizovat návrhy dílů nebo forem pro výrobu. Možnost provádět změny návrhu již v raném stadiu pomáhá zajistit, aby forma správně fungovala hned napoprvé a nebylo nutné ji přepracovávat či zvyšovat kvalitu dílů. SolidWorks Plastics navíc poskytuje uživatelům řadu informací, které napomáhají při rozhodování o případných změnách geometrie dílu, tvaru formy, výběru materiálu nebo podmínek při zpracování a pomohou zjednodušit výrobu daného výrobku.

Produkty SolidWorks Plastics jsou založeny na technologii společnosti SIMPOE SAS (SIMPOE), která patří mezi  poskytovatele softwaru v oblasti simulace forem pro vstřikování plastů. Společnost SIMPOE je partnerem společnosti SolidWorks a nabízí tak integrovanou funkčnost v rámci „jediného okna“ SolidWorksu. Nový produkt je výsledkem dlouhodobého partnerství obou společností a bude nabízen pod značkou SolidWorks.

Software SolidWorks Plastics bude na trh dodáván ve dvou balíčcích – SolidWorks Plastics Professional pro návrháře dílů a SolidWorks Plastics Premium pro návrháře a výrobce forem. Uvedení softwaru SolidWorks Plastics 2012 na severoamerický trh je plánováno na duben, v dalších zemích se objeví později v průběhu roku. Další informace o softwaru SolidWorks Plastics naleznete na adrese: www.solidworks.com/plastics.


Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com
Komentáře