Dell dává vale Windows XP

Výrobce počítačů Dell oznámil, že koncem letošního září přestane prodávat systémy s předinstalovaným OS Windows XP. Rozhodnutí Dellu však není ve světle faktu, že Microsoft příští měsíc ukončí veškeré dodávky Windows XP až tak dramatickým překvapením.

Dell dává vale Windows XP


Microsoft přestal s prodejem operačního systému Windows XP již nějaký čas zpátky, výrobce počítačů však nechal nadále dodávat systémy s předinstalovaným XP. K datu 22. října by však výrobci počítačů měli k tomuto účelu sáhnout po jiném OS.

Na svém bloggu Dell udává, že hodlá pokračovat s nabízením podpory pro Windows XP až do prosince roku 2012. Navíc bude moci dále nabízet své počítače s předinstalovaným OS Windows XP, ovšem pouze "kvalifikovaným" zákazníkům.

I přes téměř deset let věku je Windows XP dle průzkumu Net Applications stále zdaleka nejoblíbenějším operačním systémem, když běží na téměř 60 procentech všech osobních počítačů světa. Windows 7 mělo minulý měsíc tržní podíl na 15,87 procentech, zatímco Windows Vista na 14 procentech.

Komentáře