Dell představil novou generaci produktů založených na architektuře Intel Sandy bridge

Dell představil více než dvacet novinek produktových řad Latitude E, Precision a OptiPlex založených na druhé generaci procesorů Intel Core.

Dell představil novou generaci produktů založených na architektuře Intel Sandy bridge


Společnost Dell  oznámila dostupnost v ČR inovované řady profesionálních notebooků a pracovních stanic postavených na druhé generaci procesorů Intel Core. Více než dvacet produktů z profesionálních řad Latitude E, OptiPlex a Precision podle výrobce nabídne moderní funkční design, vyšší výkon a vylepšené možnosti zabezpečení a vzdálené správy. Dell také odhalil své plány v oblasti tabletů. V průběhu letošního roku uvede na trh 10“ korporátní model s operačním systémem Windows 7 s jednoduchou integrací do stávající IT infrastruktury.

Profesionální notebooky Dell Latitude E

Řada notebooků Dell Latitude E pro profesionály prošla v nové řadě razantními inovacemi. Vedle redesignu s údajně více než stovkou vylepšení nabídne nová řada také bezpečností funkce a nástroje pro vzdálenou správu. Notebooky Latitude E5420 a E5520 jsou podle Dellu pracovními nástroji pro profesionály hledající vyvážený poměr mobility a výkonu za rozumnou cenu. Modely Latitude E6220, E6320, E6420, E6520 a E6420 ATG jsou určeny náročným uživatelům na cestách. Díky šasi ze speciální Tri-Metal slitiny standardizované americkou armádou a bezpečnostním funkcím při volném pádu vydrží všechny notebooky i ty nejdrsnější podmínky a nešetrné zacházení. Společnost Dell představila také nástupce hybridního notebooku – tabletu s dotykovou obrazovkou Latitude XT3.

Další vlastnosti nové produktové řady notebooků Latitude E:

•    bezpečnostní funkce Remote Data Delete s podporou vzdálené destrukce dat a senzor, který v případě pádu notebooku rychleji zaparkuje hlavy disku
•    příprava pro integrovanou podporu vzdálených ploch VMware a Citrix
•    jednotné dokovací stanice a akumulátory pro všech 26 modelů řady Latitude E
•    jediná byznysová řada notebooků s podsvícenou klávesnicí
•    druhá generace Intel Core procesorů včetně nových grafických akcelerátorů a pamětí

Stolní počítače Dell OptiPlex

Rodina stolních počítačů OptiPlex je podle Dellu navržena pro bezpečnost, flexibilitu a jednoduchou správu ve firemním IT. Nové modely OptiPlex 990, 790 a 390 nabízí:

•    jednotný image disku pro všechny  tři konstrukce šasi
•    širší možnosti přizpůsobení samotného šasi firemním požadavkům
•    příprava pro integrovanou podporu virtualizačních platforem
•    podporu technologie Intel vPro s vylepšeným možnostmi zabezpečení a vzdálené správy

Pracovní stanice Dell Precision

Pracovní stanice Dell Precision jsou navrženy pro pracoviště, které vyžadují výkon v grafických a modelovacích aplikacích, analytických nástrojích, vědeckých pracovištích nebo při výrobě digitálních efektů. Právě pro potřeby profesionálních uživatelů představil Dell nový model pracovní stanice Precision T1600, která nabídne:

•    jednopaticový design navržený pro grafické profesionály a animátory
•    ISV certifikace pro bezproblémový provoz AutoCAD, Pro/Engineer a řady dalších aplikací

Podpůrné služby Dell

Dell nabízí ke svým produktům také nejrůznější podpůrné služby. Ty pomáhají administrátorům v rámci firemního IT automatizovat a spravovat nová nebo vyřazovat starší zařízení. Vybrané služby zahrnují:

•    Deployment and Configuration Services je balíček podpůrných služeb zahrnující vše od konsolidace objednávky po instalaci a nasazení do firemní infrastruktury.
•    Služby ProSupport zaručují koncovým zákazníkům rychlý servis v případě poruchy.

Dostupnost

Produkty jsou již skladem ve vybraných konfiguracích u distributorů 100Mega, SWS a AT Computers a u více než 600 partnerů programu Dell Partner Direct. V případě zájmu je také možné si nakonfigurovat variantu na přání. Cenová dostupnost se určuje individuálně podle vybrané konfigurace u obchodníka. Na produkty se vztahuje tříletá záruka NBD (Next Business Day), která zaručuje opravu následující pracovní den na místě přímo u zákazníka.

Komentáře