Dell se připojil k dohodě Microsoftu a Novellu, bude podporovat SUSE Linux

Dell se připojil k dohodě Microsoftu a Novellu, bude podporovat SUSE Linux


Dell se zapojil do obchodní spolupráce, na které se loni v listopadu dohodly Microsoft a Novell. Dell zřídí program na podporu přechodu na SUSE Linux Enterprise Server.

Novell a Microsoft oznámily 2. listopadu 2006 uzavření řady dohod o společné podpoře nových řešení. Cílem dohody bylo zlepšit interoperabilitu, zajistit lepší vzájemnou spolupráci produktů Microsoftu a Novellu, kterou požadovali zákazníci ve firemním sektoru, a poskytnout nové výkonné možnosti virtualizace.

Od vyhlášení dohody o spolupráci mezi Microsoftem a Novellem bylo na jejím základě aktivováno více než 40 000 nových certifikátů pro tříleté období prioritní podpory systému SUSE Linux Enterprise Server. Mezi společnostmi, které využily nové nabídky, jsou například Deutsche Bank, Credit Suisse, a Wal-Mart Stores.

„Naši zákazníci chtějí větší interoperabilitu a předpokládají lepší úroveň spolupráce na straně dodavatelů technologií. Dell je prvním hlavním systémovým dodavatelem, který se připojil v takové spolupráci k Microsoftu a Novellu," uvedl Rick Becker viceprezident zákaznických řešení v Dell Product Group.

Přijetí dohody Novellu a Microsoftu společností Dell odráží realitu trhu – dvě platformy budoucnosti jsou Linux a Windows a zákazníci chtějí, aby lépe spolupracovaly,“ řekla Susan Heystee, viceprezidentka a hlavní manažerka globálních strategických aliancí Novellu.

Komentáře