Deloitte otevírá 9. ročník soutěže Technology Fast 50

Společnost Deloitte devátý ročník soutěže Technology Fast 50. Soutěž je určena pro mladé, inovativní firmy z oboru informačních technologií. Kritériem hodnocení je rychlost růstu výnosů za uplynulých 5 let.

Deloitte otevírá 9. ročník soutěže Technology Fast 50


Společnost Deloitte devátý ročník soutěže Technology Fast 50. Soutěž je určena pro mladé, inovativní firmy z oboru informačních technologií. Kritériem hodnocení je rychlost růstu výnosů za uplynulých 5 let.

Soutěž Technology Fast 50 se stala během let prestižní záležitostí, počet přihlášených účastníků rok od roku stoupá. „Vítězové minulého ročníku se rekrutovali hlavně z Polska, České republiky, Maďarska, Slovenska a Lotyšska. Letos předpokládáme, že se mezi nejlepší dostanou také společnosti z rostoucích ekonomik Bulharska, Rumunska, Slovinska a Chorvatska,“ řekl Dariusz Nachyla, regionální vedoucí partner Deloitte pro technologie, media a telekomunikace.

Rychlost růstu výnosů nejlepších technologických firem se rok od roku zvyšuje. Vítězové posledních ročníků dosahují tempa zvyšování výnosů v pětiletém období téměř 4000 procent, průměr firem v žebříčku se pohybuje kolem 850 procent.

Vítěz ročníku 2007, polský integrátor IT Blue Media, Sp. z o.o., dosáhl zvýšení výnosů za pět let o 11 226 procent. „V éře internetu a rychlého rozvoje mobilních komunikací je termín inovativnost nejčastěji zneužíván firmami, které samy sebe označují za inovativní. Ale ty společnosti, které se umístí v žebříčku Deloitte, jsou skutečně oprávněny tohle o sobě říkat,“ komentoval vítězství své společnosti Sebastian Ptak, generální ředitel Blue Media.

V minulém ročníku Technology Fast 50 se z českých zástupců opět umístila společnost Cleverlance Enterprise Solutions v první desítce padesáti nerychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě. Její příběh dokládá, že informační technologie patří mezi nejbouřlivěji rostoucí průmyslová odvětví.

Opakované umístění na předních místech v žebříčku Technology Fast 50 je pro společnost Cleverlance Enterprise Solutions velice prestižní záležitostí. Ale nejde jen o výhru, ocenění, prestiž. Úspěch v soutěži se stává účinným marketingovým nástrojem. „Obrací se na nás více partnerů z tuzemska i ze zahraničí,“ říká Jiří Bíba, výkonný ředitel společnosti Cleverlance Enterprise Solutions, a.s., která v loňské soutěži skončila jako druhá nejrychleji rostoucí IT firma v České republice.

Společnost vznikla v roce 2000 a už v roce 2005, jen co splnila kritéria „dospělosti“, se soutěže Technology Fast 50 zúčastnila poprvé. A stala se nejrychleji rostoucí IT společností ve střední Evropě. Nárůstem obratu za pětileté období o 2933 % se tehdy stala dokonce nejrychleji rostoucí středoevropskou IT firmou v historii soutěže.

Loni obrat Cleverlance Solutions dosáhl 623 milionů korun a v žebříčku Technology Fast 50 za rok 2007 skončila jako největší dodavatel softwaru v České republice. „Cleverlance nejen dosáhla, ale dokonce překročila svůj plán obratu pro rok 2007, za což vděčí především svým zaměstnancům, kteří odvedli špičkovou a profesionální práci,“ řekl Jiří Bíba, výkonný ředitel společnosti. „Úspěchu v tak prestižní soutěži jako je Technology Fast 50 si velmi vážím zvláště proto, že jsme se stali nejrychleji rostoucí českou IT společností. Věřím, že k tak skvělému umístění přispělo nejen to, že se nám daří plnit náš plán rozvoje, ale také rozrůstající množství projektů u našich významných klientů.“

Do soutěže Technology Fast 50 se společnosti mohou přihlásit on-line na webových stránkách www.deloitte.com/fast50ce, kde jsou rovněž zveřejněna kritéria pro účastníky a podmínky soutěže. Soutěž byla vyhlášena 5. května, uzávěrka přihlášek je 30. června. Vítězové soutěže Technology Fast 50 postupují automaticky do soutěže Technology Fast 500 EMEA vypisované pro celou Evropu, země Středního východu a Afriky.

„Každý rok se snažíme přilákat více a více firem působících v oboru technologií pro rozvoj znalostní společnosti. Abychom toho docílili a aby také tyto firmy získaly větší známost na trhu, přijímáme jich do soutěže tolik, kolik jen lze. Přejeme všem účastníkům v letošním ročníku hodně štěstí a těšíme se na setkání s vítězi v říjnu při slavnostním vyhlašování výsledků,“ řekl Dariusz Nachyla.

Komentáře