T-Systems získává zakázku na komunikační služby BP

Novou zakázku na komunikační služby (messaging) poskytované prostřednictvím cloudové technologie získala od firmy BP společnost T-Systems, která je součástí koncernu Deutsche Telekom.

T-Systems získává zakázku na komunikační služby BP


Součástí řešení je poskytnutí platformy MS Exchange 2012 více než 83 000 uživatelům na celém světě. Privátní cloud bude podporovat přístup k e-mailům pomocí mobilních i běžných počítačových zařízení a bude dostupný uživatelům ve všech místech, kde společnost BP působí. Smlouva byla uzavřena na období pěti let, tedy do roku 2017. Společnost T-Systems zajistí migraci stávající platformy MS Exchange 2003 na novou verzi MS Exchange 2012 a zajistí potřebná rozhraní pro koncové uživatele.

Služba založená na principu cloud computingu umožní podle tiskového prohlášení společnosti BP lépe kontrolovat náklady pomocí modelu „pay-per-use“, tedy systému, který nastavuje platbu za službu podle jejího využití. Díky řešení se zvýší automatizace správy platformy, což usnadní přidávání a odebírání velkého množství uživatelů. Řešení od společnosti T-Systems stojí na dynamických službách pro spolupráci (Dynamic Services for Collaboration), které integrují řadu nástrojů, jakými jsou například Lync nebo SharePoint.

Migrace služeb pro společnost BP bude zahájena v nadcházejících dnech a skončí s létem roku 2013. Společnost T-Systems zajistí ve spolupráci s partnerem EMC Consulting celý migrační proces. Během celé transformační fáze bude do privátního cloudu T-Systems přeneseno více než 100 000 poštovních účtů.Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com
Komentáře