Dial Telecom pohlcuje Star 21 Networks

Dial Telecom posiluje svou pozici na trhu velkoobchodního prodeje datových služeb.

Dial Telecom pohlcuje Star 21 Networks


Dial Telecom se stává stoprocentním vlastníkem akcií STAR 21 Networks se sídlem v Brně. Změna vlastníka bude v nejbližších dnech zapsána do obchodního rejstříku. Star 21 Networks poskytuje velkoobchodní služby ostatním operátorům - mezi jeho konkurenční výhody patřilo podle tiskového vyjádření Dial Telecomu i připojení koncových zákazníků k síti operátorů pomocí bezdrátových sítí. Obrat Star 21 Networks za rok 2010 byl téměř 67 milionů korun.

Skupina Dial Telecom pokračuje ve své obchodní a akviziční strategii a posiluje svoji pozici na trhu datových, hlasových i internetových služeb v ČR. Nově se dceřinou společností Dial Telecom, stává STAR 21 Networks. Bylo převedeno 100 % akcií a Dial Telecom, se tak stal jediným akcionářem této firmy. Transakce bude v nejbližších dnech potvrzena a zapsána do obchodního rejstříku. Dosavadním 100% vlastníkem Star 21 Networks byla německá firma STAR 21 Networks GmbH ve Frankfurtu nad Mohanem.  

Dial Telecom posílil velkoobchodní prodej

Společnost STAR 21 Networks byla založena roku 2 000, kdy získala jednu ze tří celostátních licencí na provozování bezdrátových přístupových sítí typu FWA (Fixed Wireless Access) v pásmu 26 GHz pro ČR. V roce 2001 začala poskytovat služby vlastní sítě dalším operátorům a brzy se stala alternativou na velkoobchodním trhu tzv. poslední míle – tedy připojení konkrétního zákazníka k síti daného operátora pomocí vyhrazeného rychlého bezdrátového připojení.

Tato síť slouží především dalším operátorům a poskytovatelům připojení k internetu, kteří jejím prostřednictvím poskytují telefonní, datové a internetové služby firmám a organizacím. K zákazníkům STAR 21 Networks dnes patří již všichni významní operátoři pevných sítí na českém trhu.


Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com
Komentáře