Diamanty dobývají firemní sektor

Diamanty dobývají firemní sektor


Mezi firmami působícími na českém trhu roste zájem o diamanty. Dokládá to zkušenost společnosti Diamonds International Corporation (D.I.C.), která nabízí diamantové šperky určené jako dárek pro obchodní partnery, VIP klienty a klíčové zaměstnance.

Zatím D.I.C. nabízí především diamantové šperky – manžetové knoflíky, firemní odznaky, spony na peníze či spony na kravatu, do nichž si společnosti nechávají zanést své logo. V druhé polovině tohoto roku plánuje D.I.C. svůj sortiment rozšířit o doplňky typu vizitkáře, peněženky, páskové spony a hodinky. Měsíčně činí obrat firmy v tomto segmentu řádově statisíce Kč, protože do tohoto druhu šperků se zasazují především velmi malé kameny.

Kromě výroby diamantových šperků a doplňků na zakázku pro firmy, spolupracuje D.I.C. také s bankami v ČR na přípravě diamantových investičních portfolií pro klienty, kteří mají zájem uložit část svých peněz do konzervativních prostředků.

Přemysl Synek, ředitel holdingu D.I.C., uvádí: „Zájem o investiční diamanty v ČR neustále roste. Na začátku minulého roku se prodej diamantových šperků podílel na našem obratu zhruba 80 % a 20 % tvořil prodej investičních kamenů. Dnes se ale prodej investičních diamantů vyšplhal na 40 % celkového obratu firmy.

Investice do diamantů je pro konzervativní investory spolehlivá volba vzhledem k tomu, že jejich hodnota za poslední desítky let nikdy neklesla. V průměru hodnota investičních diamantů roste ročně o 3–7 %, záleží na vybrané kategorii diamantů. Výrazně větší nárůst mají kvalitní diamanty ve váze nad 3 ct, kde je roční nárůst vyšší než 12 procent.

Zdroj obrázku: Wikipedia, licence GFDL

Komentáře