Digital Planet spustil cloudové služby na konvergované infrastruktuře od HP

Digital Planet, nezávislá pobočka skupiny HiberniaEvros Technology, nabízí řešení z oblasti IT infrastruktury pro podnikovou sféru, včetně IaaS a výpočetních systémů „na vyžádání“ (on-demand).

Digital Planet spustil cloudové služby na konvergované infrastruktuře od HP


Cloudová platforma Digital Planet, implementovaná prostřednictvím služeb HP CloudSystem Matrix Installation Services, vychází z řešení HP CloudSystem. To obsahuje dva systémy HP ProLiant BladeSystem c7000 s 25 HP ProLiant BL465 G7 blade servery a úložiště HP Storage spravované prostřednictvím prostředí HP Matrix Operating Environment.

O správu virtualizovaného prostředí se stará platforma VMware vSphere 4, zatímco technologie HP Virtual Connect vytváří virtualizační vrstvu mezi lokální sítí (LAN), datovou sítí (SAN) a blade servery. Spolehlivé a flexibilní řešení pro integrovanou zálohu a obnovení dat v případě nečekané havárie zajišťuje trojice datových úložišť HP EVA 6400, dvě další datová úložiště HP 3PAR F200 pak poskytují vícevrstvý úložný prostor a technologii tenkého poskytování (thin provisioning).

Digital Planet využívá pro uvedení infrastruktury do provozu také nástroje HP Cloud Maps, a to od návrhu až po automatickou správu během celého životního cyklu. HP Cloud Maps umožňují vytvářet aplikace a katalogy služeb s optimalizovaným výkonem a využívat servisní služby pro aplikace jako například Microsoft SharePoint či SAP NetWeaver.


Úvodní foto: © Argus - Fotolia.com
Komentáře