Digital Print Group tiskne knihy na Océ ColorStream 3500

Společnost Digital Print Group je první Německou společností v tiskovém průmyslu, která se rozhodla pro tiskárnu Océ ColorStream 3500.

Digital Print Group tiskne knihy na Océ ColorStream 3500


Společnost Digital Print Group je podle tiskového prohlášení první německou společností v tiskovém průmyslu, která se rozhodla pro tiskárnu Océ ColorStream 3500. Twin konfigurace tohoto kontinuálního tiskového systému dovoluje tomuto poskytovateli tisku adresovat trh dynamické produkce knih – lékařských, dětských a školních knih i vzdělávací dokumentace, v přesně potřebném množství, vytištěných na vyžádání na tiskárně Océ ColorStream 3500.

Nový plnobarevný inkoustový tiskový systém, vybavený podáváním z role a řezacím modulem společnosti Hunkeler, se podle Océ vyznačuje nízkými provozními náklady - lze tak dosáhnout zajímavého bodu zlomu mezi ofsetovou a digitální produkcí knih. Jedním z rozhodujícíh argumentů z hlediska investice bylo procesně orientované dokončování. Nové investice v oblasti produkce šitých knižních bloků pro vazbu do tvrdých desek a následného zavěšování byly důležité pro dosažení nákladů, srovnatelných s konvenčními produkčními procesy.

Vhodné pro knižní produkci ve velkých objemech

Digitální produkce knih v objemech, blízkých tradičním ofsetové produkci, včetně plnobarevné, se stává ekonomicky zajímavou a nabízí nakladatelům vysokou míru flexibility. Tiskárna Océ ColorStream 3500 je řízena kontrolerem Océ SRA MP, který umožňuje dynamický růst v závislosti na měnících se potřebách zákazníků.

Dynamické tiskové úlohy

Tiskárna ColorStream 3500 je podle Oceé se svými rozsáhlými možnostmi konfigurace navržena tak, aby byla extrémně modulární a umožňovala rychlou změnu od jednobarevné tiskárny pro plnobarevnou s možností tisku až šesti barvami. S rychlostí tisku 75 m/min (1014 stran A4/min) a šíří role až 540 mm je určena právě do segmentu grafického tisku.

„Inkoustový digitální tisk ukazuje v segmentu grafického tisku velký potenciál. Tiskárna Océ ColorStream 3500 splňuje jak v oblasti monochromatického, tak plnobarevného tisku jak požadavky flexibility z hlediska délky tiskové úlohy, tak i nákladové efektivnosti. Nakladatelské domy a poskytovatelé tiskových služeb tak mohou rozšířit portfolio nabízených produktů se specifickou přidanou hodnotou a vytvářet tak nové, atraktivní obchodní modely," poznamenává Sebastian Landersberger, výkonný víceprezident Océ Production Printing.

Komentáře