DigitalEurope jmenoval ředitele CanonConsumer Imaging Rainera Fuehrese do správní rady

Společnost Canon Europe oznámila, že Rainer Fuehres, Head of Canon Consumer Imaging (CCI) Canon EMEA, byl jmenován členem správní rady DigitalEurope.

DigitalEurope jmenoval ředitele CanonConsumer Imaging Rainera Fuehrese do správní rady


DigitalEurope – dříve EICTA – je přední evropskou asociací pro digitální technologie v Evropě. Sdružuje přes 60 společností a 40 dalších asociací z 28 evropských zemí. Celkem tak DigitalEurope reprezentuje přes 10 000 evropských podniků s více než 2 milióny zaměstnanců a obratem přes 1000 miliard EUR.

Rainer je nejnovějším jmenovaným členem správní rady DigitalEurope, kde bude působit dva roky, do května 2011. Kromě zástupců společnosti Canon zasedají v radě v současnosti představitelé firem Alcatel-Lucent, Ericsson, HP, Panasonic, Philips, SAP, Siemens a Sony. Celé radě nyní předsedá Nokia.

Rainer má bohaté zkušenosti z ICT sektoru, včetně více než šestnáctiletého působení u Canonu. Bude tedy pro DigitalEurope velkým přínosem, a to obzvláště v dnešních nejistých časech.

DigitalEurope se podílí na úspěchu našeho odvětví především v takových důležitých oblastech jako jsou ekologie (kde se věnuje změnám klimatu), globální ekonomika (kde se předpokládá, že ICT bude hrát klíčovou roli při oživení ekonomiky) a reforma evropských zásad a zákonů v oblasti intelektuálního vlastnictví (řešení autorských poplatků). Výkonná rada se snaží propagovat cíle DigitalEurope a připravuje agendu pro různé tématické skupiny.

Generální ředitelka DigitalEurope Bridget Cosgraveová prohlásila: „Mám velikou radost, že se Rainer Fuehres připojil ke správní radě DigitalEurope. Bude zde mít možnost uplatnit své bohaté zkušenosti a znalosti zástupce přední společnosti ze sektoru zpracování obrazu při řešení legislativních otázek oživení ekonomiky, ekologie, obchodu a iniciativ zaměřených na společný evropský trh, zejména pak otázek autorských poplatků v Evropě. Rainer se připojí ke správní  radě, která zastupuje přes 10 000 společností s celkovým obratem přes 1000 miliard EUR a více než 2 milióny zaměstnanců.“

Komentáře