Digitální stopy na internetu o vás v roce 2020 prozradí více, než bude vědět váš partner

Microsoft uskutečnil průzkum o budoucnosti internetu a jeho podobě v roce 2020.

Digitální stopy na internetu o vás v roce 2020 prozradí více, než bude vědět váš partner


Microsoft uskutečnil průzkum o budoucnosti internetu a jeho podobě v roce 2020. Zúčastnilo se ho přes 10 000 uživatelů z 12 zemí Evropy. Z jeho výsledku vyplývá, že téměř třetina (30 %) uživatelů věří, že díky virtuálním stopám, které po sobě na webu zanechávají, je do roku 2020 bude internet znát lépe než jejich životní partneři. Podobně velká skupina (24 %)  je přesvědčena, že jejich internetový virtuální profil bude pro jejich kariéru důležitější než jejich skutečná identita.

Téměř polovina  oslovených (42 %) přitom jako hlavní riziko volného brouzdání po internetu vnímá celkovou ztrátu soukromí. Více než polovina (61 %) dokonce vyjádřila strach ze sledování jejich celkového pohybu po internetu digitálními marketingovými společnostmi. Největší sen 68 % uživatelů proto je, aby do roku 2020 bylo internetové zabezpečení na takové úrovni, že bude možné surfovat zcela svobodně beze strachu, zda jsou někým sledováni.

Průzkum také přinesl názory lidí na rostoucí oblibu internetových nákupů a elektronických knih. Téměř třetina (32 %) uživatelů předpokládá úbytek kamenných obchodů způsobený vyrazným nárustem e-shopů. Ještě více (38 %) uživatelů se pak obává přechodu všech novin, časopisů a knih z klasického papírového provedení do elektronického,  a to v podobě webových stránek nebo aplikací pro elektronické čtečky.

Komentáře