Diktátorský Facebook vám za zády změnil profil. Získejte zpět svou emailovou adresu

Nejnavštěvovanější sociální síť si pro uživatele nachystala nové překvapení. Bez předchozího upozornění všem uživatelům změnila primární emailovou adresu na Facebook mail.

Diktátorský Facebook vám za zády změnil profil. Získejte zpět svou emailovou adresu


Správci Facebooku mají evidentně pocit, že je jejich vlastní systém zpráv veřejností málo využíván a snaží se jej protlačit mezi uživatele. Nemůžeme říci, že by chodili kolem horké kaše, namísto změny funkcionality zpráv, designu či dostupnosti a následné agitace prostřednictvím líbivé reklamy rovnou upravili osobní informace zobrazené na profilu všech uživatelů a jako primárně zobrazený mail nastavili Facebook-email spadající do domény @facebook.com. Přesvědčit se koneckonců můžete na vlastním profilu. V případě Timeline naleznete mailovou adresu v sekci O mně -> Kontaktní údaje. Pokud Timelinu stále úspěšně odoláváte, zabrouzdejte do sekce Informace -> Kontaktní údaje.

facebook timeline nový mailfacebook nový mail

Motivace tohoto počinu je zcela zřejmá, vytvořit podobnou funkcionalitu není programátorský úkol na jeden večer a vývojáře zajisté stál značné úsilí. Od roku 2010, kdy byla funkce představena, si nicméně nenašla patřičnou oblibu, uživatelé mnohem frekventovaněji využívají online chat, nežli zasílání emailových zpráv v rámci Facebooku nebo dokonce na běžné freemaily.

Mnoho uživatelů nad touto událostí jistě mávne rukou, „vždyť se přece jedná o obyčejný email“. Chování Facebooku má ale dalekosáhlejší důsledky, než jen několik otrávených komentářů a nutnost naklikat si zpět původní stav. Vedení sociální sítě svým despotickým jednáním jasně stanovuje, kdo je tady pán a kdo pouhý uživatel, který především slouží jako konzument reklamy a prostředník pro generování peněz vyšších společností.

Facebook navíc již dávno neslouží jako pouhá zábavní stránka, kde se lidé domluví na pořádané party nebo zveřejní několik fotek. Sociální síť dnes hojně využívají podnikatelé a firemní zaměstnanci pro vlastní prezentaci ve formě jakési elektronické vizitky. Kontaktní údaje pak představují tu nejdůležitější informaci, kterou si má návštěvník daného profilu odnést. Facebook tedy sebral vaši vizitku, zaškrtal na ní váš email, přepsal jej adresou zaprášené a nepoužívané schránky a potají kartičku vrátil zpět do vaší peněženky. Jak vrátit vše do starých kolejí?

 

Timeline

1) V případě novějšího vzhledu Timeline přejděte na svůj profil a klikněte na tlačítko O mně.

2) V kategorii Kontaktní údaje klikněte na tlačítko Upravit.

3) Na pravé straně řádku s inkriminovaným emailem rozbalte menu pod tlačítkem s ikonou kružnice a zvolte možnost Skryto na profilu Timeline.

4) U všech svých ostatních emailů, které si přejete nechat zobrazené, stejným způsobem vyberte možnost Zobrazeno na profilu Timeline.

 

Původní profil

1) Přejděte na svůj profil a v levém panelu klikněte na menu Informace.

2) Rolujte dolů, kde v sekci Kontaktní údaje klikněte na tlačítko Upravit.

3) Na pravé straně řádku s inkriminovaným emailem rozbalte menu pod tlačítkem s ikonou kružnice a zvolte možnost Skryto na profilu.

4) U všech svých ostatních emailů, které si přejete nechat zobrazené, stejným způsobem vyberte možnost Zobrazeno na profilu.

FB změna mailu

 

Facebook si u veřejnosti nadělal již několik vroubků. Nejednou se stal terčem kritiky za nedostatečnou ochranu osobních údajů uživatelů, jež unikly na veřejnost, téměř násilím nás nutí přejít na nový druh profilu Timeline a nyní bez našeho svolení potají změnil nastavení emailové adresy.  Jak se zdá, síť Matka Zuckerberga si je jistá v kramflecích, přece jen se stále jedná o sociální síť s největší návštěvností. Modrý palec nahoru pro Facebook.

 

Zdroj: Facebook.com Gizmodo.com


Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com
Komentáře