Displeje čitelné na slunci zlevní, 3M vstupuje do firmy Pixel Qi

Společnost 3M vstoupila prostřednictvím své investiční společnosti 3M New Ventures do firmy Pixel Qi, která vyvíjí LCD panely.

Displeje čitelné na slunci zlevní, 3M vstupuje do firmy Pixel Qi


Investice umožní masově produkovat displeje dobře čitelné i na slunečním světle, čímž klesne jejich cena. Pixel Qi působí na Taiwanu a v Kalifornii. Pixel Qi byla založena v roce 2008 průkopnicí LCD technologie doktorkou Mary Lou Jepsenovou. Společnost navrhuje LCD obrazovky, které překonávají problémy postihující běžné displeje. Jejími prvními produkty jsou úsporné LCD panely čitelné na slunečním světle určené pro použití v mobilních zařízeních.

„Plně funkční technologie barevných obrazovek od Pixel Qi poskytuje jasné zobrazení videa ve venkovních podmínkách při vynikající výdrži baterie. Prostřednictvím spolupráce s 3M získáváme schopnost dostat tento produkt na masový trh. Technologie Pixel Qi umožní, aby se displeje s nízkou spotřebou a dobrou použitelností staly realitou a naplnily vizi displejů, které bude možné použít prakticky všude,“ řekl prezident 3M New Ventures Stefan Gabriel.

Investice společnosti New Ventures bude podle 3M klíčová pro snahu Pixel Qi nabídnout produkt na masových trzích i pro dotykové a digital signage aplikace. Investice, která završuje druhé investiční kolo Pixel Qi, jí také umožní vybudovat a posílit své vývojové a kapacity.


Komentáře