Dnes bude představen systém Windows 8

Společnost Microsoft připravila revoluci ve svých operačních systémech: Windows 8 je asi největší změnou v jejích dějinách. Právě dnes bude tato změna představena.

Dnes bude představen systém Windows 8


Tisková konference, na níž bude systém oficiálně vypuštěn do světa, začíná v 11:15 EST (což je časová zóna, v níž se nachází New York), a to s posunem šesti hodin znamená v 17:15 středoevropského času. Tento týden jde v oblasti spotřební elektroniky již o druhou akci, kterou svět očekává takřka bez dechu – první byla tiskovka Applu, kde byla představena hojná řada předvánočních novinek giganta z Cupertina.

Vraťme se ale do New Yorku na dnešní představení Windows 8. Pro Microsoft jde o významný milník, neboť kvůli neustálé „mobilizaci“ spotřebitelské i byznys IT infrastruktury začíná pokulhávat za svými největšími konkurenty: Applem a Googlem. Právě nový systém má všechno změnit.

Nicméně nejedná se o systém, který by laik pochopil na první použití, jako tomu bylo u předchozích intuitivně vyhlížejících verzí až po Windows 7. Microsoft Surface také není úplně „blbuvzdorný“ tablet. Proto Microsoft na své dnešní akci bude muset vysvětlit několik věcí, jako je rozdíl mezi Windows 8 a Windows RT.

Následně bude muset předvést ovládání gesty a provést aplikacemi, které pro Windows 8 připravil. Na rozdíl od akce Applu, který prostě informoval, bude tedy Microsoft nucen spíše vysvětlovat. Nechme se překvapit, jak společnost dnešní newyorskou tiskovku pojme.


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře