Do Evropy přicházejí walkmany s podporou videa

Do Evropy přicházejí walkmany s podporou videa


Video Walkman řady NW-A800 od Sony nabízí kombinaci zvuku a videa. Přístroj je dost malý na to, aby se vešel do kapsy nebo tašky, přitom je podle výrobce vybaven barevným TFT LCD displejem (320 x 240 bodů) s vysokou čistotou a kontrastem obrazu i kvalitou reprodukce barev.

Video si lze prohlížet na výšku i na šířku displeje. Stažení videoobsahu je jednoduché, přehráváno je video v nejrozšířenějších formátech MPEG-4 a AVC (H.264/AVC). Dodávaný software ImageConverter v případě potřeby zajistí převod formátů. Nově vyvinutá technologie DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) obnovuje výšky ztracené při kompresi. NW-A800 využívá kromě DSEE další dvě zabudované technologie Clear Audio – Clear Stereo a Clear Bas.

Video Walkman řady NW-A800. Systém menu umožňuje podle dodavatele rychlou navigaci i za chůze.

Video Walkman disponuje LiOn akumulátorem, který vydrží až 30 hodin přehrávání hudby nebo 8 hodin přehrávání videa. Přístroj je nabízen se třemi kapacitami paměti: 2 GB, 4 GB a 8 GB, a ve čtyřech barevných provedeních: fialová, černá, bílá a růžová.

Přístroj má být na českém trhu k dispozici od dubna 2007 v přibližných cenách NW-A805 (2GB) 5 tis. Kč, NW-A806 (4GB) 7 tis. Kč a NW-A808 (8GB) 9 tis. Kč.

Foto: Sony

Komentáře