Do konce roku by se mohl prodat milion Surfaců

Podle prognózy společnosti IHS iSupply by mohl Microsoft překonat v počtu dodávek svého tabletu Surface zákazníkům číslo jeden milion.

Do konce roku by se mohl prodat milion Surfaců


Tabletu Microsoft Surface RT by se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2012 mohl prodat více než jeden milion kusů. Vyplývá to z průzkumu trhu od společnosti IHS iSupply, o kterém informoval web CNET. Analytik společnosti Alexander Rhoda nicméně pochybuje, že by to bylo o mnoho více.

Microsoft začal prodávat svůj Surface RT 26. října, jen necelý měsíc po začátku čtvrtého čtvrtletí. Zákazníci v některých zemích na něj však stále čekají. Počet prodaných kusů dle analytiků není zcela jasný. Někteří číslo odhadují na 1 300 000, jiní se kloní spíše k číslu pod milion. Microsoft sám se o počtech nevyjadřuje.

Pokud to srovnáme z konkurencí, vypustil Google svůj tablet Nexus 7 v červnu a již do měsíce byl prodaný první půl milion kusů. V současné době se celosvětově prodává okolo milionu kusů Nexusu 7 měsíčně. Nexus 7 se však prodává (ve Spojených státech) za 199 dolarů, Surface RT za 499 dolarů.

Jednička na trhu, společnost Apple, prodala ve třetím čtvrtletí roku 2012 více než 14 milionů kusů iPadů.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře