easyJet vyhlášena nejlepším nízkonákladovým leteckým dopravcem

Společnost easyJet byla oceněna jako nejlepší nízkonákladová společnost při výročním udílení cen OAG pro letecký průmysl (dříve OAG Airline of the Year Awards).

easyJet vyhlášena nejlepším nízkonákladovým leteckým dopravcem


Společnost easyJet byla oceněna jako nejlepší nízkonákladová společnost při výročním udílení cen OAG pro letecký průmysl (dříve OAG Airline of the Year Awards).

Jde o vysoce uznávané ocenění, které se udílí špičkovým leteckým společnostem a letištím. O vítězích rozhodují zákazníci, kteří služby leteckého průmyslu využívají nejčastěji - manažeři cestující po celém světě.

easyJet je vůbec první evropskou nízkonákladovou společností, která ocenění v této kategorii získala - v minulosti byly takto oceněny společnosti Southwest, jetBlue a Virgin Blue. To, že zákazníci OAG (většinou cestující manažeři) zvolili za uplynulých 12 měsíců jako nejlepší právě easyJet, je skutečně výjimečné.

"Bylo by obrovskou chybou jakkoli podceňovat vše, čeho se nám podařilo dosáhnout. Je to vůbec poprvé, co toto ocenění získala evropská letecká společnost. Navíc jsme toto ocenění získali ve velice silné konkurenci, jakou představují jetBlue a Southwest," prohlásil generální ředitel společnosti easyJet Andy Harrison na galavečeru, který se u této příležitosti konal v londýnské Bloomsbury Ballroom.

"Před několika lety jsme si vytkli cíl stát se nejlepší nízkonákladovou společností na světě. Toto ocenění samozřejmě neznamená, že se nám podařilo tohoto cíle dosáhnout, neboť jde zatím o dílčí uznání našich úspěchů - byť uznání velice významné. Ukazuje nicméně, že jdeme správným směrem, děláme správné věci a zákazníkům, zejména cestujícím manažerům, poskytujeme servis, o který stojí. Ocenění je o to důležitější, že v současné době se snažíme získat zákazníky British Airways a dalších drahých leteckých dopravců," dodal Harrison a výslovně vyzdvihl přínos zaměstnanců společnosti, díky nimž se easyJet odlišuje od konkurence.


Ceny OAG (oficiální název OAG Airline Industry Awards, dříve OAG Airline of the Year Awards) jsou celosvětově uznávaným oceněním v leteckém průmyslu. O vítězích cen rozhodují zákazníci OAG, tedy většinou manažeři cestující po celém světě. Pro laureáty jsou tyto ceny veřejným potvrzením o kvalitě nabízených produktů a služeb, neboť vyjadřují názory těch nejvýznamnějších zákazníků - totiž těch, kteří cestují často.

Komentáře