Eaton představuje modulární řešení pro napájení blade serverů a datových center

Záložní zdroj BladeUPS je možné rozšířit v závislosti na požadovaném příkonu napájených zařízení; vyhovuje tak systému centrálních jednotek s postupně přidávanými blade servery.

Eaton představuje modulární řešení pro napájení blade serverů a datových center


Společnost Eaton představila komplexní řešení pro záložní napájení a ochranu blade serverů a IT zařízení. Využívá k tomu Eaton BladeUPS, která je třífázovou modulární UPS, navrženou pro použití v malých a středních datových centrech. BladeUPS se podle tiskového vyjádření společnosti snadno instaluje, spravuje, hovoří dvaceti jazyky a je možné ji rozšiřovat úměrně s nárůstem požadavků na napájecí příkon. Nyní je možné ji získat nejen jako jednotlivé součásti, ale také jako komplexně navržené řešení pro dané datové centrum.

Kolik dokáže BladeUPS ušetřit díky výkonu a spotřebě?

Výkonový rozsah se pohybuje mezi 12 a 60 kW ve spolehlivostní konfiguraci N+1, při čemž konfigurace N+1 s výkonem 60 kW se vejde do 12" stojanu. Kapacitu BladeUPS lze pak rozšiřovat po 12 kW modulech. Ty zaujímají ve 12" stojanu celkem šest výškových modulů (tzv. 6U). Bez baterií BladeUPS váží 61 kg, s bateriemi pak 140 kg.

„Modulární přístup znamená, že novou infrastrukturu datových center nemusíte navrhovat pouze s ohledem na současné prostorové či energetické potřeby, ale můžete ji diverzifikovat a rozšiřovat tak, aby mohla splňovat také budoucí požadavky. Navíc tím můžete lépe kontrolovat a spravovat počáteční investiční náklady na napájecí infrastrukturu datového centra,“ říká Jindřich Bulva, produktový manažer společnosti Eaton Elektrotechnika. „Počet modulů může růst a konfiguraci lze měnit tak, jak je aktuálně potřeba. Například když budete potřebovat přemístit IT zařízení, jednoduše s nimi přesunete i BladeUPS a můžete pokračovat v provozu,“ dodává Jindřich Bulva.

Stavebnicová řešení pro datová centra

Eaton BladeUPS doplňuje stávající portfolio záložních zdrojů Eatonu (zařízení UPS), které tak zrcadlí produktové portfolio distributorů a prodejců IT zařízení. Eaton nabízí pro serverovny a pro malá a střední datová centra řadu stavebnicových, konfigurovatelných řešení pro ochranu napájení. Tato řešení obsahují potřebné komponenty pro vybudování  provozuschopného malého datového centra, včetně UPS, jednotek rozvaděčů a konstrukčních a monitorovacích prvků IT zařízení. Stavebnice se dodávají v šesti „velikostech“, přičemž L, XL, a XXL řešení obsahují Eaton BladeUPS, které splňují požadavky na napájení při příkonu od 12 kW do 60 kW, v konfiguraci N+1. Jednotlivé komponenty těchto stavebnicových řešení jsou dodávány najednou a jsou připraveny k instalaci. Další informace lze získat na http://www.eaton.com/powerquality.

Komentáře