ECDL v Plzni otevírá další testovací středisko

Nabídnout něco navíc se v dnešní době snaží svým studentům hodně škol. Testy počítačové gramotnosti ECDL (European Computer Driving Licence) jsou jednou z možností.

ECDL v Plzni otevírá další testovací středisko


Střední odborné učiliště elektrotechnické v Plzni slavnostně otevřelo akreditované testovací středisko pro ECDL testování. Studenti tak budou mít možnost skládat testy počítačové gramotnosti a získat mezinárodně platný certifikát přímo ve škole. „Snažíme se naše studenty všestranně rozvíjet a podobné aktivity, které studentům přináší další plus do budoucího života, chápeme jako velmi důležité,“ řekl Jaroslav Černý, ředitel SOU elektrotechnického v Plzni.

Se zkratkou ECDL se tak již mohou potkávat žáci a studenti na více než 120 školách v České republice. „Do programu se zapojují školy s osvíceným vedením, které chtějí svým žákům a studentům nabídnout něco navíc,“ přibližuje stav v Česku Jiří Chábera, manažer ECDL pro ČR a dodává, že je vidět, kde se opravdu snaží žáky a studenty rozvíjet i nad rámec běžných vzdělávacích programů. Výhody ECDL certifikátu spočívají v jeho mezinárodní platnosti a naprosté objektivitě, nezávislosti a standardizaci prováděných testů. „Právě díky testům, které jsou stejné po celém světě, zaměstnavatelé v západní Evropě certifikát standardně uznávají a jeho držitelé získávají neocenitelnou výhodu na pracovním trhu,“ vysvětluje důvody pro pořízení řidičáku na počítač Jiří Chábera.  Také v České republice začínají zaměstnavatelé vnímat výhody certifikace znalostí a dovedností práce s počítačem.

Toto nově otevřené testovací středisko ECDL však nebude sloužit pouze studentům učiliště, ale budou jej moci využívat všichni občané Plzně a okolí, kteří budou mít zájem nechat si otestovat své počítačové dovednosti. „Testovací střediska ECDL nabízejí příležitost všem, kteří chtějí získat mezinárodní doklad potvrzující jejich počítačovou gramotnost. S nově vznikajícím střediskem budou mít občané Plzně možnost učinit tak přímo ve svém městě,“ uzavírá Chábera.

Komentáře